www.oponyserwis.pl Usługi Silniki i osprzęt Czyszczenie przepustnicy

Czyszczenie przepustnicy Kraków

Przepustnica to element połączony z pedałem gazu. Na podstawie położenia pedału przepustnica dozuje powietrze do cylindrów. Podczas jazdy na ściankach przepustnicy zbierają się zanieczyszczenia. Brud utrudnia pracę klapek, powodując problemy z ich zamykaniem. W rezultacie powietrze nie jest dawkowane do cylindrów właściwie. Czyszczenie przepustnicy w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli przywrócić jej prawidłowe działanie. Dzięki temu można odzyskać sprawność pojazdu i cieszyć się komfortem jazdy.

Jakie objawy daje zanieczyszczona przepustnica?

Zabrudzona przepustnica powoduje objawy mające wpływ na osiągi, komfort i ekonomię jazdy, oraz bezpieczeństwo. Da się wówczas zauważyć spadek mocy silnika połączony ze wzrostem spalania. Podczas jazdy widoczne jest opóźnienie reakcji na pedał gazu oraz szarpanie nadwozia. Pojawia się również falowanie obrotów na biegu jałowym. Podczas jazdy na niskich obrotach silnik może zgasnąć, co może być powodem groźnych sytuacji drogowych. Dlatego warto regularnie odwiedzać serwis Nowakowski & Szymański w Krakowie, celem wyczyszczenia przepustnicy. Nie tylko usprawni to pracę silnika, ale pomoże również uniknąć dodatkowych wydatków.

Jak często czyścić przepustnicę?

Aby utrzymać silnik w dobrej formie, należy regularnie czyścić przepustnicę. Nie warto czekać na pojawienie się objawów, gdyż mogą one doprowadzić do większych awarii silnika. Czyszczenie przepustnicy wystarczy przeprowadzić raz na kilkanaście miesięcy. Nie jest to szczególnie czasochłonny zabieg. Czyszczenie wraz z demontażem i ponownym zamontowaniem części zajmuje około 1-2 godz.

Czyszczenie przepustnicy w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługę czyszczenia przepustnicy. Podczas pracy stosujemy wyłącznie profesjonalne narzędzia oraz środki czyszczące wysokiej jakości. Dzięki temu nasi specjaliści mogą szybko i sprawnie oczyścić przepustnicę i przywrócić jej sprawność działania.

Sprawdź swój depozyt

facebook