Wymiana nagrzewnicy Kraków

Sprawna nagrzewnica to istotny element układu chłodzenia, zapewniający komfort jazdy zimą. Nagrzewnica to element zamontowany pod deską rozdzielczą. Wyglądem przypomina chłodnicę silnika. Płyn chłodniczy pracujący w układzie rozgrzewa nagrzewnicę. W rezultacie wzrasta również temperatura powietrza wokół niej. Po uruchomieniu nawiewu i ogrzewania powietrze zostaje wdmuchiwane do kokpitu, podnosząc temperaturę w kabinie. Awaria nagrzewnicy prowadzi nie tylko do utraty ogrzewania. Usterka może spowodować uszkodzenie również innych elementów układu chłodzenia. Wymiana nagrzewnicy w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest pewnym sposobem na pozbycie się awarii.

Zapchana nagrzewnica – objawy

Objawem zapchanej nagrzewnicy jest brak ogrzewania wnętrza pojazdu, pomimo osiągnięcia odpowiedniej temperatury silnika. Jeżeli po włączeniu ogrzewania z nawiewów wydobywa się jedynie zimne powietrze, to może to być skutek zapchanej nagrzewnicy. Awaria nagrzewnicy może być również źródłem wycieku płynu chłodniczego. Wyciekający płyn może wylewać się na dywaniki kierowcy i pasażera. Jeżeli w kabinie pojawia się wilgoć utrudniająca odparowywanie szyb, a z nawiewów wydobywa się słodki zapach, to konieczna może być wymiana nagrzewnicy.

Najczęstsze powody awarii nagrzewnicy

Zapchane żebra nagrzewnicy blokują przepływ płynu chłodniczego. Źródłem zatoru może być np. rdza pojawiająca się w układzie. Może go spowodować również osadzający się kamień. Pojawienie się kamienia lub rdzy jest efektem zbyt rzadkiej wymiany płynu chłodniczego. Źródłem kamienia może być również rozcieńczanie płynu chłodniczego wodą z kranu.

Wymiana nagrzewnicy w Krakowie

Wymiana nagrzewnicy to czasochłonne zadanie. Wiąże się zazwyczaj z koniecznością demontażu deski rozdzielczej. Po wyjęciu kokpitu można uzyskać dostęp do nagrzewnicy. Następnie w miejsce uszkodzonego podzespołu montowany jest nowy. Na koniec należy ponownie zainstalować deskę rozdzielczą. Wymiana nagrzewnicy w Krakowie jest możliwa w serwisie Nowakowski & Szymański. Dzięki fachowej wiedzy naszych pracowników usługa zostanie przeprowadzona w sposób w pełni profesjonalny.

Sprawdź swój depozyt

facebook