www.oponyserwis.pl Usługi Silniki i osprzęt Wymiana poduszki silnika

Wymiana poduszki silnika Kraków

Poduszki silnika odpowiadają za tłumienie drgań, które jednostka generuje podczas pracy. Jeżeli poduszki są zużyte, to nie mogą właściwie spełniać swojej funkcji. Skutkuje to znacznym pogorszeniem wygody jazdy. Użytkowanie samochodu z uszkodzonymi poduszkami silnika może mieć również dużo poważniejsze konsekwencje niż sam spadek komfortu. Wymiana poduszki silnika w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli uniknąć droższych napraw i przywróci wygodę jazdy.

Objawy uszkodzonej poduszki silnika

Uszkodzona poduszka silnika nie jest w stanie tłumić wibracji pracującej jednostki. W rezultacie drgania przenoszą się na kierownicę – są one szczególnie odczuwalne podczas postoju. Wibracje są mocno odczuwalne na karoserii podczas zdecydowanego dodania gazu na pierwszym czy drugim biegu, czy podczas zapalania i gaszenia silnika. Podczas jazdy z uszkodzoną poduszką silnika po nierównej nawierzchni, spod maski wydobywają się stukające dźwięki.

Czy można jeździć z uszkodzoną poduszką silnika? Nie powinno się tego praktykować. Poza dyskomfortem istnieje ryzyko całkowitego uszkodzenia mocowania. Wówczas silnik zmieni swoje położenie, co może doprowadzić do poważnych i kosztownych zniszczeń. Wymiana poduszek powinna być przeprowadzana niezwłocznie, aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Wymiana poduszek silnika na terenie Krakowa

Wymiana poduszek silnika w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański jest sposobem na przywrócenie sprawności zawieszenia silnika, a w konsekwencji odzyskanie komfortu korzystania z samochodu. Wymiana uszkodzonej poduszki w jednym z naszych warsztatów pozwoli również uniknąć poważniejszych konsekwencji awarii.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne