Wymiana termostatu Kraków

Termostat reguluje pracę układu chłodzenia. W zależności od temperatury jednostki napędowej termostat otwiera i zamyka obieg płynu chłodniczego wokół silnika i głowicy. Jego awaria zaburzy utrzymanie temperatury roboczej silnika na optymalnym poziomie. Termostat zablokowany w pozycji otwartej sprawi, że silnik będzie miał ciągłe chłodzenie. To z kolei utrudni osiągnięcie właściwej temperatury. Gorszym przypadkiem jest zamknięcie termostatu na stałe. W tej sytuacji silnik nie ma zapewnionego chłodzenia, co grozi jego przegrzaniem. Szybką i skuteczną wymianę termostatu w Krakowie można wykonać w serwisach Nowakowski & Szymański.

Uszkodzony termostat – objawy

Objawy uszkodzonego termostatu są zależne od tego, w jakiej pozycji się on zablokował. Jeżeli temperatura silnika wzrasta wolniej niż zwykle, to powodem może być właśnie uszkodzony termostat. Na stałe otwarty obieg płynu chłodniczego wydłuża czas nagrzewania silnika. W przypadku blokady termostatu w pozycji zamkniętej objawem będzie osiąganie przez silnik zbyt wysokich temperatur. Wymiana termostatu jest konieczna niezależnie od tego, w jakiej pozycji ten element się zablokował.

W upewnieniu się, czy źródłem objawów jest termostat, pomoże prosty test. Jeżeli temperatura silnika nie wzrasta do odpowiedniego poziomu, to warto sprawdzić, czy chłodnica jest nagrzana. Jeżeli tak, to znaczy, że termostat może być zablokowany. W rezultacie wypuszcza ciepło do chłodnicy, pomimo zbyt niskiej temperatury silnika. Działa to również w drugą stronę. Jeżeli zbyt wysoka temperatura silnika jest efektem awarii termostatu, to chłodnica będzie zimna. Zablokowany termostat uniemożliwi przekazanie jej nadmiaru ciepła.

Wymiana termostatu w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański oferują wymianę termostatu w Krakowie. Dzięki fachowej wiedzy naszych specjalistów usługa zostanie wykonana szybko i sprawnie. Nowy termostat pozwoli przywrócić sprawność układu chłodzenia i zachowanie właściwej temperatury pracy. Niezależnie od rodzaju awarii nie warto odkładać wymiany termostatu w czasie. Nie tylko zbyt wysoka temperatura jest groźna dla silnika. Jazda z termostatem zablokowanym w pozycji otwartej, przy zbyt zimnym silniku, również przyspiesza zużycie jednostki. Wiąże się także z zauważalnym wzrostem spalania, co w konsekwencji rodzi kolejne koszty.

Sprawdź swój depozyt

facebook