Wymiana tulei wahacza Kraków

Tuleje wahaczy to element, który zużywa się stosunkowo szybko w porównaniu do pozostałych podzespołów zawieszenia. Tuleje to niewielkie gumowo-metalowe komponenty łączące wahacze z osią. Ich sprawność jest konieczna dla właściwej pracy wahaczy – w przeciwnym wypadku nie będą one w stanie zaoferować odpowiedniej stabilności podczas jazdy. Wymiana tulei wahacza w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański pozwoli przywrócić sprawność zawieszenia, konieczną do zachowania pełnego bezpieczeństwa jazdy.

Zużyte tuleje wahacza – objawy

Guma na tulejach wahacza wyciera się w trakcie eksploatacji, przez co nie mogą one właściwie pełnić swojej funkcji tłumiącej. Da się wówczas słyszeć stuki w zawieszeniu podczas jazdy po nierównościach. Nie są to typowo metaliczne dźwięki, sprawiają wrażenie wytłumionych.

Zużyte tuleje wahacza znacząco obniżają bezpieczeństwo jazdy. Wahacz nie może wówczas pracować prawidłowo, przez co spada stabilność prowadzenia. Samochód nie zapewni precyzyjnej odpowiedzi na ruch kierownicy i zareaguje z lekkim opóźnieniem. Objawy zużytych tulei wahacza przejawiają się również przez szarpanie odczuwalne podczas ruszania.

Jazda z uszkodzoną tuleją wahacza – spadek komfortu i precyzji prowadzenia

Czym grozi uszkodzona tuleja wahacza? Jak wszystkie awarie zawieszenia, tak samo tuleja wahacza niesie z sobą ryzyko niebezpiecznej sytuacji na drodze, oraz przyspiesza zużycie pozostałych podzespołów układu zawieszenia.

Jazda z uszkodzoną tuleją wahacza jest również niekomfortowa. Dlatego wymiana tulei wahacza powinna być wykonana jak najszybciej. Należy wymienić wówczas wszystkie elementy po obu stronach osi. Tuleje wahaczy zużywają się już po około 15 tys. km. Z tego powodu warto zwracać szczególną uwagę na ich stan podczas okresowych kontroli zawieszenia.

Wymiana tulei wahacza w Krakowie

Wymiana tulei wahacza w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest zawsze przeprowadzana zgodnie z wytycznymi producenta. Nasi specjaliści wykorzystują wyłącznie profesjonalne narzędzia oraz podzespoły wysokiej jakości. Dzięki temu czynności serwisowe mogą przywrócić pełną sprawność zawieszenia, a zarazem komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Sprawdź swój depozyt

facebook