www.oponyserwis.pl Usługi Hamulce Regeneracja i wymiana pompy hamulcowej

Regeneracja i wymiana pompy hamulcowej Kraków

Pompa hamulcowa to element układu hamulcowego, który odpowiada za wytworzenie odpowiedniego ciśnienia płynu, znajdującego się w przewodach hamulcowych. Tłok pompy hamulcowej wielokrotnie wykonuje swój cykl pracy w trakcie użytkowania samochodu. Z czasem jego uszczelnienia ulegają zużyciu. Konieczna jest wówczas regeneracja, a w skrajnych przypadkach wymiana pompy hamulcowej. W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie oferujemy wymianę oraz regenerację pompy hamulcowej. Usługa pozwoli przywrócić sprawność układu hamulcowego i umożliwi dalsze korzystanie z pojazdu.

Wymiana pompy hamulcowej w Krakowie

W Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański oferujemy kompleksowy serwis pomp hamulcowych. Naprawa poprzedzona jest diagnostyką, która pozwoli dobrać najskuteczniejsze i najkorzystniejsze rozwiązanie, pozwalające usunąć awarię pompy hamulcowej. Wymiana pompy hamulcowej może być konieczna w wypadku niepożądanych objawów w układzie hamulcowym.

Awaria pompy hamulcowej – objawy

Objawy uszkodzonej pompy hamulcowej wiążą się ze znacznym spadkiem bezpieczeństwa jazdy. Przez zużyte uszczelki do wnętrza pompy hamulcowej może dostawać się powietrze. Zapowietrzona pompa hamulcowa sprawi, że pedał hamulca stanie się „miękki”, będzie coraz głębiej i łatwiej wchodził w podłogę. W efekcie da się zauważyć znaczny spadek skuteczności hamowania.

Pompa hamulcowa może zapowietrzyć się również przez zagotowany płyn hamulcowy. W przypadku zużycia odpowietrzanie pompy hamulcowej będzie jedynie rozwiązaniem chwilowym. Nieszczelności w pompie prowadzą do wycieku płynu hamulcowego, którego plamy da się zauważyć pod samochodem. Wówczas konieczna może być wymiana pompy hamulcowej.

Regeneracja pompy hamulcowej w Krakowie

Uszkodzona pompa hamulcowa nie musi od razu wiązać się z zakupem nowej, co może być dużym wydatkiem. Wymiana pompy hamulcowej nie zawsze jest konieczna. W wielu przypadkach wystarczająca będzie regeneracja pompy hamulcowej – da się ją uratować poprzez wymianę uszczelnień. Specjaliści serwisów Nowakowski & Szymański przeprowadzą diagnostykę, która wskaże, jaka metoda naprawy – wymiana lub regeneracja pompy hamulcowej – pozwoli korzystnie i skutecznie usunąć usterkę.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne