www.oponyserwis.pl Usługi Inne Montaż haków holowniczych

Montaż haków holowniczych Kraków

Montaż haka holowniczego może w znacznym stopniu podnieść użyteczność samochodu. Wiąże się to jednak z koniecznością wyboru odpowiedniego modelu dopasowanego do silnika oraz możliwości holowniczych pojazdu. Aby zapewnić pełną użyteczność haka holowniczego, niezbędna jest również instalacja elektryczna pozwalająca na doprowadzenie prądu do oświetlenia przyczepy. Montaż haków holowniczych w jednym z naszych serwisów w Krakowie umożliwi wykorzystanie samochodu do przewozu m.in. motocykla, przyczepy kempingowej, oraz wielu innych rzeczy.

Haki holownicze dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań

Na rynku dostępne są różne rodzaje haków holowniczych. Najtańszym z nich jest hak z kulą, na stałe przykręconą za pomocą śrub. W niektórych sytuacjach konieczny może być hak z możliwością demontażu kuli. Przekłada się to na łatwiejsze parkowanie. Jest również prawnie wymagane w niektórych krajach europejskich. Hak z kulą odpinaną półautomatycznie pozwala na wyjęcie jej za pomocą dźwigni. Nie stanowi jednak zabezpieczenia przed kradzieżą. Dlatego należy pamiętać o chowaniu haka, gdy nie jest używany.

Hak z kulą wypinaną automatycznie za pomocą kluczyka pozwala ochronić go przed kradzieżą, gdy pozostaje zamontowany. Najdroższym i najwygodniejszym rozwiązaniem są haki odchylane. Kula jest w tym wypadku zamontowane na stałe. Można wsunąć ją pod samochód, bez konieczności zdejmowania i schowania w bagażniku.

Oprócz wyboru haka istotne jest odpowiednie gniazdo zasilające. Podstawowym wyborem jest gniazdo 7-pinowe, przystosowane do przyczep towarowych, lawet, i mniejszych przyczep kempingowych. W niektórych przypadkach konieczne może być gniazdo 13-pinowe. Wymagają go m.in. przyczepy kempingowe wyposażone w urządzenia elektryczne jak np. lodówka.

Montaż haków holowniczych w Krakowie – zwiększymy możliwości przewozowe Twojego samochodu

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują wśród swoich usług zakładanie haków holowniczych. Profesjonalne podejście do montażu haków zapewnia solidne zamocowanie kuli oraz prawidłowe działanie wiązki i gniazda elektrycznego. Dzięki temu montaż haków holowniczych w naszych serwisach w Krakowie pozwoli na w pełni bezpieczne holowanie przyczepy, niezależnie od wybranego rozwiązania.

Sprawdź swój depozyt

facebook