www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji

Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji Kraków

Warunki panujące w układzie klimatyzacji sprzyjają rozwojowi grzybów. Ich obecność powoduje nie tylko nieprzyjemny zapach z nawiewów. Wpływa również na zdrowie osób podróżujących samochodem. Szczególnie jeżeli są wśród nich alergicy. Dlatego konieczne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują kompleksową obsługę układów klimatyzacji. Wśród naszych usług znajduje się również odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji środkami chemicznymi.

Odgrzybianie klimatyzacji w Krakowie

Odgrzybianie powinno być nieodłącznym elementem regularnego serwisu klimatyzacji. Warto przeprowadzać je również zaraz po zakupie samochodu z drugiej ręki. Odpowiednie środki chemiczne wykorzystywane do odgrzybiania klimatyzacji przez nasze serwisy w Krakowie pozwolą usunąć drobnoustroje gromadzące się w układzie. Odgrzybianie klimatyzacji najlepiej przeprowadzać wiosną, po zakończeniu sezonu zimowego.

Nie warto czekać z odgrzybianiem, aż z nawiewu zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach. Może to doprowadzić do sytuacji, w której samo odgrzybianie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Wówczas konieczne będzie również czyszczenie klimatyzacji. Jak często odgrzybiać klimatyzację? Należy robić to minimum raz w roku. Należy pamiętać również o wymianie filtra kabinowego przy każdorazowym odgrzybianiu klimatyzacji.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej Kraków

Serwisy Nowakowski & Szymański oferują również czyszczenie klimatyzacji w Krakowie. Elementy takie jak parownik czy nagrzewnica mogą wymagać ręcznego oczyszczenia. Rozebranie deski rozdzielczej pozwoli również na pozbycie się brudu nagromadzonego przez wcześniejsze zaniedbania. Umożliwi to również kontrolę ogólnej czystości mieszacza powietrza oraz drożność odpływu wody z parownika.

Zarówno odgrzybianie, jak i czyszczenie klimatyzacji w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie są nieodłącznymi elementami serwisu klimatyzacji. Zanieczyszczenia obecne w układzie obniżają komfort korzystania z pojazdu oraz mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie osób podróżujących samochodem.

Sprawdź swój depozyt

facebook