www.oponyserwis.pl Usługi Oleje i filtry Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju

Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Kraków

Nasze placówki oferują kompleksowy serwis olejowy. Regularna wymiana oleju silnikowego i filtrów jest konieczna, aby zachować sprawność i parametry silnika. Wymiana oleju w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie odbywa się zgodnie z procedurami przewidzianymi przez producentów samochodów.

Co ile wymieniać olej silnikowy?

To, kiedy wymieniać olej silnikowy zależy od sposobu użytkowania samochodu. W pojazdach do codziennego użytku w cyklu mieszanym wymianę oleju powinno przeprowadzać się co około 10-13 tys. km. W autach poruszających się na trasach ze stałą prędkością utrzymywaną przy niskich obrotach można wymieniać olej po nieco dłuższym dystansie – około 15-18 tys. km. Samochody sportowe o dużej mocy, używane również do jazdy na torach, oraz auta wykorzystywane do jazdy w terenie, powinny przechodzić serwis olejowy co około 5-8 tys. km.

Olej w silniku traci z czasem swoje właściwości również, gdy samochód nie jest użytkowany. Dlatego należy dokonywać wymiany minimum raz w roku, nawet jeżeli auto nie wykonało odpowiednio dużego przebiegu.

Rola oleju silnikowego

Olej silnikowy odpowiada przede wszystkim za smarowanie podzespołów jednostki. Silnik pracujący na zbyt niskim poziomie oleju może w krótkim czasie ulec zatarciu. Funkcją oleju jest również chłodzenie elementów silnika. Zużyty olej nie spełnia żadnej z funkcji – smarującej oraz chłodzącej – właściwie. Dlatego regularna wymiana oleju silnikowego jest tak ważna, jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się sprawną pracą jednostki.

Wymiana oleju w Krakowie

Wymiana oleju w Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański jest przeprowadzana wyłącznie przez doświadczonych mechaników. Nasi specjaliści zapewniają pomoc w doborze odpowiedniego oleju oraz w pełni profesjonalne wykonanie usługi. Zużyty olej jest zawsze utylizowany zgodnie z procedurami, tak aby nie przyniósł negatywnych skutków dla środowiska.

Wymiana filtra oleju w serwisach w Krakowie

Prawidłowo przeprowadzony serwis olejowy musi obejmować również wymianę filtra. Filtr odpowiada za oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń. Z czasem filtr oleju zapycha się, przez co olej nie może przez niego przepływać. Aktywuje się wówczas zawór obejściowy, który umożliwia przepływ oleju. W rezultacie silnik musi pracować na zanieczyszczonym oleju, co skraca jego żywotność i zwiększa ryzyko awarii na trasie. Zapchany filtr oleju nie daje zatem objawów, które są widoczne podczas jazdy, ale przyspiesza zużycie silnika. Serwisy Nowakowski & Szymański oferują usługę wymiany filtra paliwa, oraz pozostałych filtrów w pojeździe.

Sprawdź swój depozyt

facebook