Wymiana chłodnicy Kraków

Chłodnica jest najważniejszym elementem układu chłodzenia. Nadmiar temperatury jest oddawany z płynu chłodniczego do otoczenia właśnie za pośrednictwem chłodnicy. Awaria chłodnicy zobowiązuje do natychmiastowej wizyty w serwisie. W przeciwnym wypadku przegrzanie samochodu podczas użytkowania jest więcej niż pewne. Wymiana chłodnicy w naszych serwisach w Krakowie to skuteczny sposób usunięcia awarii. Usługa pozwoli odzyskać sprawność układu chłodzenia, który zapewni silnikowi optymalną temperaturę pracy.

Objawy uszkodzonej chłodnicy – po czym poznać awarię?

Podstawowym objawem awarii chłodnicy jest wzrost temperatury silnika ponad normę. Informację o tym można odczytać ze wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej. Jeżeli zegary samochodu nie są wyposażone w ten wskaźnik, to o przekroczeniu temperatury informuje zapalona kontrolka. Znacznie poważniejszym objawem awarii chłodnicy jest dym wydobywający się spod maski. W takiej sytuacji konieczna jest natychmiastowa wizyta w serwisie.

Chłodnica jest narażona na uszkodzenie poprzez nawet niewielkie uderzenia. W większości pojazdów jest zamontowana z przodu samochodu, bez szczególnych zabezpieczeń. Dlatego należy zwracać uwagę na poziom płynu chłodniczego. Wyciek płynu jest objawem, który może świadczyć o pęknięciu chłodnicy. Wymiana chłodnicy w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli przywrócić sprawność układu chłodzenia.

Czas i koszty wymiany chłodnicy

Jazda z uszkodzoną chłodnicą grozi przegrzaniem silnika. Awaria powinna wykluczać pojazd z dalszej eksploatacji do czasu jej usunięcia. Czas i koszt wymiany chłodnicy może być różny w zależności od modelu samochodu. W większości przypadków nie jest to czasochłonna usługa. Czasem jednak konieczny może być demontaż zderzaka, co wydłuży czas wymiany.

Koszt wymiany chłodnicy na nową jest w wielu przypadkach bardziej opłacalny niż naprawa starej. Jeżeli uszkodzony został sam rdzeń, to w przypadku wielu popularnych modeli samochodów korzystniejszym rozwiązaniem będzie montaż nowego elementu. Czas wykonania usługi będzie dużo krótszy, a koszta zbliżone lub nawet niższe niż przy regeneracji starej chłodnicy.

Wymiana chłodnicy w Krakowie

Oferta serwisów Nowakowski & Szymański w Krakowie obejmuje usługę wymiany chłodnicy. Możemy również pomóc w doborze odpowiedniego elementu, dopasowanego do wymagań pojazdu. Dzięki zamontowaniu nowej chłodnicy zgodnej z modelem pojazdu można odzyskać sprawność układu chłodzenia. W rezultacie skuteczność chłodzenia silnika zostanie przywrócona, a samochód będzie mógł być znów bezpiecznie użytkowany.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne