www.oponyserwis.pl Usługi Układ napędowy Wymiana koła dwumasowego

Wymiana koła dwumasowego Kraków

Koło dwumasowe jest elementem układu napędowego w samochodach z silnikiem wysokoprężnym. Korzystają z niego również niektóre samochody z silnikami benzynowymi. Dwumasa odpowiada za redukcję drgań silnika oraz ochronę skrzyni biegów przed dużym momentem obrotowym. Zużyte koło dwumasowe w znacznym stopniu obniży komfort jazdy i utrudni codzienne użytkowanie samochodu. Wymiana koła dwumasowego w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest sposobem na odzyskanie sprawności i efektywnej pracy układu napędowego.

Objawy uszkodzonej dwumasy – jak rozpoznać kończący się dwumas

Zużyte koło dwumasowe można rozpoznać po szeregu objawów towarzyszących pracy samochodu. Główną oznaką kończącej się dwumasy są drgania nadwozia odczuwalne podczas przyspieszania. Podczas ruszania czuć natomiast charakterystyczne szarpnięcia. Objawem uszkodzonego koła dwumasowego jest również stukot słyszalny podczas pracy na biegu jałowym. Głośniejsze stuknięcia można usłyszeć w ostatniej fazie gaszenia silnika.

Prawidłowe zdiagnozowanie dwumasy utrudnia fakt, iż podobne objawy mogą generować m.in. zużyte poduszki skrzyni biegów czy silnika. Wizyta w naszych serwisach w Krakowie pomoże w ustaleniu, czy do zlikwidowania awarii konieczna jest właśnie wymiana koła dwumasowego.

Ile kilometrów wytrzymuje koło dwumasowe?

Żywotność koła dwumasowego szacuje się na 150-200 tys. km. W dużej mierze zależne jest to jednak od sposobu użytkowania samochodu. Obciążanie silnika przyczepą o zbyt dużej masie czy strzały ze sprzęgła przyspieszą zużycie dwumasy. Niewłaściwa eksploatacja może wykończyć koło dwumasowe już 50-70 tys. km. Koszt wymiany dwumasy może wydawać się wysoki, jednak to jeden z podzespołów, na którym nie warto oszczędzać. Zamienniki niskiej jakości mogą charakteryzować się krótką żywotnością, co będzie wiązać się z koniecznością kolejnej wymiany.

Wymiana dwumasy w Krakowie

Nasze serwisy na terenie Krakowa oferują usługę wymiany koła dwumasowego. Zapewniamy przy tym profesjonalną obsługę oraz wykonanie prac na najwyższym poziomie. Dzięki temu wymiana koła dwumasowego w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie przywróci prawidłowe działanie układu napędowego i pozwoli wyeliminować uciążliwe objawy awarii.

Sprawdź swój depozyt

facebook