www.oponyserwis.pl Usługi Silniki i osprzęt Planowanie i regeneracja głowicy

Planowanie i regeneracja głowicy Kraków

Głowica silnika to element w górnej części jednostki, który zamyka komorę spalania. Wewnątrz głowicy silnika znajduje się mechanizm rozrządu, a także m.in. kanały i czujniki. Planowanie głowicy jest zabiegiem koniecznym, aby móc idealnie dopasować głowicę do bloku silnika. W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie można zlecić regenerację i planowanie głowicy. Dzięki temu naprawy wymagające demontażu głowicy mogą zostać przeprowadzone kompleksowo i profesjonalnie.

Na czym polega planowanie głowicy?

Najczęstszym powodem uszkodzenia głowicy jest przegrzanie. Wysoka temperatura powoduje również odkształcenia na powierzchni styku głowicy z blokiem silnika. Dlatego po naprawach głowicy należy przeprowadzić jej planowanie przed ponownym zamontowaniem. Planowanie głowicy polega na precyzyjnym wyrównaniu powierzchni głowicy przylegającej do bloku silnika. Dzięki temu po zamontowaniu głowicy między nią a blokiem silnika nie pojawią się nieszczelności i przerwy.

Aby planowanie głowicy przyniosło oczekiwany skutek, musi zostać przeprowadzone w niezwykle precyzyjny sposób. Zniekształcona głowica będzie źródłem wycieków oleju silnikowego. Praca silnika w tym stanie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń jednostki.

Regeneracja głowicy Kraków – kiedy głowica wymaga naprawy?

Najczęstszą awarią w obrębie głowicy jest wypalenie uszczelki. Wówczas konieczna jest wymiana uszczelki pod głowicą. Czasem zdarza się, że uszkodzenia obejmują również samą głowicę. Na jej powierzchni mogą pojawić się pęknięcia. Elementy takie jak gniazda i prowadnice zaworowe, znajdujące się wewnątrz głowicy również mogą ulec uszkodzeniu. Wówczas konieczna jest regeneracja głowicy. Zlecenie tej usługi jest możliwe w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie.

Planowanie głowicy w Krakowie

Planowanie głowicy umożliwia dopasowanie głowicy do bloku silnika. W naszych serwisach można zlecić regenerację oraz planowanie głowicy. Dzięki temu prace serwisowe związane z demontażem głowicy pozwolą skutecznie usunąć awarię.

Sprawdź swój depozyt

facebook