www.oponyserwis.pl Usługi Układ wydechowy Naprawa i spawanie tłumików

Naprawa i spawanie tłumików Kraków

Uszkodzenie tłumika jest stosunkowo częstą przypadłością. Wynika to z jego lokalizacji – jest jednym z najniżej położonych elementów podwozia. Dlatego nietrudno zahaczyć nim o obiekty leżące na drodze, czy wysokie krawężniki podczas parkowania. Również warunki pracy tłumika nie sprzyjają jego trwałości – osiąga on wysokie temperatury. Może być przy tym gwałtownie schładzany np. podczas przejazdu przez kałuże. Naprawa i spawanie tłumików w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański jest pewnym sposobem na przywrócenie sprawności układu wydechowego.

Jakie są objawy uszkodzonego tłumika?

Objawy uszkodzonego tłumika mogą być uciążliwe podczas jazdy. Przede wszystkim samochód staje się wyjątkowo głośny. Hałas generowany przez uszkodzony tłumik znacząco obniża komfort jazdy. Do wnętrza pojazdu może przedostawać się zapach spalin.

Jazda z uszkodzonym tłumikiem negatywnie wpływa również na pracę silnika. Awarie tłumika mogą doprowadzić do zużycia innych podzespołów układu wydechowego oraz jednostki, co zwiększy koszty przywrócenia pełnej sprawności. Naprawa tłumika w naszych serwisach w Krakowie jest pewnym sposobem na pozbycie się uciążliwych objawów.

Naprawa tłumików w Krakowie – usługi oferowane przez serwisy Nowakowski & Szymański

Korozja, wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne są głównymi powodami awarii tłumika. Zepsuty tłumik obniża komfort jazdy i może być powodem mandatu. Zbyt głośna praca tłumika podczas kontroli drogowej może skłonić policjantów do sprawdzenia, czy hałas mieści się w prawnie przewidzianych normach. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługi obejmujące naprawę tłumików. Można wśród nich wymienić m.in. spawanie tłumików.

Spawanie tłumików w Krakowie – doraźna naprawa tłumika

Uszkodzenie tłumika nie zawsze wiąże się z koniecznością natychmiastowej wymiany zniszczonych elementów. Spawanie tłumików w Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański umożliwia usunięcie uszkodzeń. Pozwoli to na dalszą eksploatację samochodu, zanim niezbędna będzie wymiana tłumika. Należy pamiętać, że spawanie tłumika jest rozwiązaniem doraźnym, które może przedłużyć żywotność tłumika. Nie zastąpi jednak wymiany elementów na nowe. Naprawa tłumików w naszych serwisach w Krakowie jest również możliwa poprzez wymianę elementów tłumika na nowe.

Sprawdź swój depozyt

facebook