www.oponyserwis.pl Usługi Układ zapłonowy i elektryczny Regeneracja i naprawa rozrusznika

Regeneracja i naprawa rozrusznika Kraków

Rozrusznik składa się z zespołu elementów, których współdziałanie umożliwia uruchomienie silnika. Z czasem niektóre z nich ulegają zużyciu, co wiąże się z koniecznością serwisu. Jeżeli problemy z uruchomieniem samochodu wynikają z awarii któregoś z podzespołów rozrusznika, to można poddać go regeneracji. Wymiana zużytego elementu przywróci działanie rozrusznika. Regeneracja rozrusznika w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie to sposób naprawy, bez konieczności wymiany całego podzespołu na nowy.

Objawy awarii rozrusznika

Uszkodzony rozrusznik może dawać różne objawy, w zależności od tego, który z jego elementów uległ zużyciu. Jeżeli po przekręceniu kluczyka słychać pojedyncze stuknięcie rozrusznika, po czym jego działanie ustaje, to zużyciu mógł ulec wirnik elektromagnetyczny. W przypadku, gdy rozrusznik kręci, ale zbyt wolno by uruchomić silnik, to może to być efekt zużycia szczotek.

Objawem uszkodzonego rozrusznika może być również zbyt duży hałas pracy tego podzespołu. Jego powodem może być zużyty bendiks, koło zębate lub tuleja mechanizmu sprzęgającego.

Awaria rozrusznika może przejawiać się przez jego ciągłą pracę, nawet po uruchomieniu silnika. Źródłem problemu może być zacięcie wyłącznika lub zablokowanie zespołu sprzęgającego. W takiej sytuacji należy działać natychmiast – zignorowanie tego objawu prowadzi do całkowitego zniszczenia rozrusznika.

Regeneracja rozrusznika w Krakowie

Regeneracja rozrusznika nie polega wyłącznie na wymianie zużytych podzespołów. Usługa prowadzi do odnowienia całego elementu. Obudowa rozrusznika zostaje oczyszczona i zabezpieczona przed korozją. Sprawdzane są również parametry takie jak moc, prawidłowe zazębianie i poprawne funkcjonowanie elektromagnesu.

Dzięki temu regeneracja rozrusznika w naszych serwisach w Krakowie przywróci pełną sprawność tego podzespołu. W rezultacie zregenerowany rozrusznik zostanie doprowadzony do stanu porównywalnego z nowym elementem.

Naprawa rozrusznika – gdzie szukać pomocy w Krakowie?

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługi związane z naprawą rozruszników. Profesjonalne podejście do regeneracji zapewnia długą sprawność naprawionego podzespołu, który pozwoli na dalsze użytkowanie przez wiele kolejnych kilometrów. Dzięki temu można w dalszym ciągu korzystać z oryginalnego rozrusznika, bez potrzeby stosowania zamienników.

Sprawdź swój depozyt

facebook