www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Ozonowanie i dezynfekcja klimatyzacji

Ozonowanie i dezynfekcja klimatyzacji Kraków

Ozonowanie klimatyzacji jest jedną z metod usuwania grzybów z układu klimatyzacji. Ozon jest gazem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o niedokładne rozprowadzenie go po układzie klimatyzacji. Zaletą ozonowania jest wpływ gazu na całe wnętrze samochodu. Pozwala to również usunąć nieprzyjemny zapach z m.in. tapicerki czy podsufitki. Ozonowanie klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie jest sposobem na pozbycie się drobnoustrojów z układu klimatyzacji, ale również odświeżenie kokpitu pojazdu. To w pełni bezpieczny sposób na zabicie bakterii i grzybów w samochodzie.

Na czym polega dezynfekcja klimatyzacji – jak działa ozonowanie?

Ozonator to urządzenie wydzielające ozon w postaci trójatomowych cząsteczek tlenu. To gaz o silnych właściwościach dezynfekujących. Spala on drobnoustroje, przy czym rozpada się do najzwyklejszego tlenu. Ozon usuwa nieprzyjemne zapachy, a nie tylko maskuje je jak niektóre środki chemiczne. Ozonowanie odbywa się przy uruchomionym silniku i aktywnej klimatyzacji. Dzięki temu ozon może przejść przez cały układ. Zamknięte drzwi i szyby zapobiegają wydostawaniu się gazu na zewnątrz, przez co jego działaniu poddawane jest całe wnętrze.

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej – czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozon jest gazem nietrwałym. Dlatego oddziałuje na otoczenie bardzo krótko. Jego działanie kończy się niemal natychmiast po zakończeniu ozonowania. Dzięki temu jest bezpieczny dla użytkowników samochodu – również kobiet w ciąży. Ozonowanie i dezynfekcja klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie jest sposobem na skuteczne pozbycie się drobnoustrojów z wnętrza pojazdu.

Z uwagi na krótkie działanie ozonu jego skuteczność utrzymuje się krócej niż w przypadku środków chemicznych. Dlatego, aby przedłużyć efekt dezynfekcji, można dla wzmocnienia efektu przeprowadzić odgrzybianie klimatyzacji. Zastosowanie środka chemicznego po zakończeniu ozonowania pozwoli dłużej cieszyć się czystością układu klimatyzacji.

Ozonowanie klimatyzacji w Krakowie

Ozonowanie i dezynfekcja klimatyzacji w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest pewnym sposobem na oczyszczenie klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego ozonatora o odpowiedniej wydajności możemy osiągnąć oczekiwany efekt. Ozonowanie samochodu w naszych serwisach w Krakowie warto połączyć z wymianą filtra kabinowego. Dzięki temu efekt usługi utrzyma się znacznie dłużej. Filtr staje się z czasem siedliskiem drobnoustrojów, które przeniosą się na oczyszczoną klimatyzację.

Sprawdź swój depozyt

facebook