www.oponyserwis.pl Usługi Układ zapłonowy i elektryczny Regeneracja i naprawa alternatora

Regeneracja i naprawa alternatora Kraków

Alternator odpowiada za dostarczanie energii do bieżącego zasilania urządzeń elektrycznych. Służy również do ładowania akumulatora. Działanie alternatora opiera się na indukcji elektromagnetycznej. Energia mechaniczna dostarczana z silnika za pomocą paska osprzętu jest przekształcana w alternatorze w energię elektryczną. Pierwotnie uzyskiwany jest prąd zmienny. Odpowiedni podzespół alternatora przekształca go w prąd stały. Awaria alternatora sprawia, że pojazd zostaje wykluczony z użytkowania do czasu naprawy. Regeneracja i naprawa alternatora w naszych serwisach w Krakowie jest pewnym sposobem na odzyskanie zasilania elektrycznych podzespołów samochodu.

Jakie objawy powoduje awaria alternatora?

O awarii alternatora informuje kontrolka ładowania akumulatora na desce rozdzielczej. Jej pojawienie się sygnalizuje problem z podawaniem napięcia do akumulatora. Prawidłowe napięcie ma zazwyczaj między 13,8 a 14,5 V. Kontrolka pojawia się, gdy napięcie spadnie poniżej tej wartości. W rezultacie akumulator ulegnie w krótkim czasie całkowitemu rozładowaniu.

Kontrolka może również pojawiać się i znikać. Mówimy wówczas o nierównej pracy alternatora, który może na zmianę dostarczać za niskie oraz odpowiednie lub zbyt wysokie napięcie. Powodem tego rodzaju awarii może być poluzowany pasek klinowy. Warto zwracać uwagę także na pracę urządzeń korzystających z prądu. Jeżeli np. światła świecą nierówno, należy zweryfikować stan, w jakim jest alternator. Uszkodzenie alternatora może objawiać się również zbyt głośną pracą urządzenia. Źródłem nadmiernego hałasu są zazwyczaj zużyte szczotki lub łożyska alternatora.

Regeneracja alternatorów w Krakowie

Awaria alternatora nie musi oznaczać konieczności zakupu nowego elementu. Alternator składa się z wielu podzespołów – m.in. szczotek, łożysk, uzwojenia, czy sprzęgła jednokierunkowego. Problemy mogą wynikać ze zużycia jednego z elementów. Regeneracja polega na wymianie komponentów, które nie spełniają już swojej funkcji właściwie. Dzięki temu koszty naprawy są zazwyczaj niższe niż zakup nowego alternatora. Wśród usług serwisów Nowakowski & Szymański w Krakowie znajduje się regeneracja alternatorów.

Naprawa alternatorów – kompleksowe usługi w Krakowie

Naprawa alternatorów w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie umożliwi dalsze użytkowanie oryginalnego alternatora. Regeneracja jest poprzedzona wykonaniem niezbędnych pomiarów, aby określić przyczyny awarii. Dzięki temu można precyzyjnie określić, które podzespoły alternatora wymagają wymiany.

Naprawa obejmuje również obudowę alternatora, która jest sprawdzana pod kątem pęknięć oraz uszkodzeń, a także poddawana piaskowaniu i malowaniu w celu zabezpieczenia przed rdzą. W rezultacie naprawa alternatora w naszych serwisach w Krakowie pozwoli odzyskać prawidłowe napięcie i właściwą pracę urządzeń elektrycznych w pojeździe.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne