Wymiana świec żarowych Kraków

Sprawne świece żarowe są niezbędne do prawidłowego działania silnika diesla. Podgrzewają wnętrze komór spalania, aby ułatwić samoczynny zapłon mieszanki. Świece żarowe wspomagają również silniki wysokoprężne w osiąganiu odpowiedniej temperatury tuż po rozruchu. Wiele cykli pracy świec żarowych prowadzi do ich nieuchronnego zużycia. Po pewnym czasie konieczna będzie wymiana świec żarowych. W Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański oferujemy w pełni profesjonalną wymianę wykonywaną według zaleceń producentów.

Objawy zużytych świec żarowych

Zużyte świece żarowe powodują problemy z uruchomieniem silnika w niskich temperaturach. Tuż po odpaleniu da się również wyczuć nadmierne wibracje jednostki. Podczas jazdy odczuwalny jest spadek mocy, a przyspieszaniu towarzyszy „szarpanie”. Zużycie świec zapłonowych sygnalizuje także podwyższone spalanie oraz dym wydobywający się z rury wydechowej. Oprócz tego na desce rozdzielczej pojazdu podświetlona jest kontrolka świec żarowych, która powinna zgasnąć po kilku sekundach po uruchomieniu zapłonu. Towarzyszyć może jej kontrolka „check engine”.

Co ile konieczna jest wymiana świec żarowych?

Zaleca się, aby regularnie kontrolować stan świec żarowych. Diagnostykę należy wykonywać co około 2-3 serwisy olejowe. Po wykryciu awarii wymianie podlegają wszystkie świece. Nawet jeżeli test sygnalizuje zużycie tylko jednej, to pozostałe w krótkim czasie również zakończą swój żywot. Kontrolę sprawności świec warto przeprowadzić po około 80-100 tys. km. Ich żywotność może jednak wynosić nawet 150 tys. km i więcej. Zależne jest to od sposobu użytkowania samochodu.

Świece wytrzymają dłużej, jeżeli auto jest wykorzystywane głównie na trasie. Wiąże się to z rzadszym uruchamianiem i gaszeniem silnika. Szybciej natomiast zużyją się świece żarowe samochodu użytkowanego w mieście. Gdy silnik jest częściej uruchamiany i pojazd pokonuje krótkie dystanse, świece wykonują więcej cykli pracy i zużywają się szybciej. Koszt wymiany świec żarowych jest zależny od konstrukcji silnika – trudniejszy dostęp wydłuży czas potrzebny na wykonanie usługi. Cena samych świec to od kilkudziesięciu do nawet ponad dwustu złotych za sztukę.

Wymiana świec żarowych w Krakowie

Wymiana świec żarowych w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie zapewni sprawne funkcjonowanie silnika diesla przez wiele kilometrów. Nasi specjaliści przestrzegają zaleceń dotyczących m.in. momentu dokręcenia świecy czy sposobu ich demontażu. Dzięki temu wymiana jest przeprowadzana w sposób w pełni bezpieczny, bez ryzyka powstania uszkodzeń.

Świece „zapiekają się” w trakcie eksploatacji, dlatego ich demontaż wymaga profesjonalnego podejścia i specjalistycznej wiedzy. Decydując się na wymianę świec żarowych w naszych serwisach w Krakowie, można być pewnym usługi na najwyższym poziomie jakości.

Sprawdź swój depozyt

facebook