www.oponyserwis.pl Usługi Układ chłodzenia

Obsługa i naprawa układu chłodzenia Kraków

Sprawny układ chłodzenia jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej temperatury silnika, zapewniającej najlepsze parametry pracy jednostki. W przypadku awarii układu chłodzenia w krótkim czasie silnik ulegnie przegrzaniu. Zbyt długie ignorowanie zbyt wysokiej temperatury w silniku może skończyć się kosztowną naprawą i koniecznością wymiany wielu podzespołów. Serwis Nowakowski & Szymański oferuje naprawę układu chłodzenia w naszych warsztatach w Krakowie.

Serwis układu chłodzenia w Krakowie

Diagnostyka układu chłodzenia wykonana przez specjalistów z serwisu Nowakowski & Szymański pozwoli określić, dlaczego samochód nie jest w stanie utrzymać prawidłowej temperatury pracy. Kontrolka układu chłodzenia może być spowodowana wieloma nieprawidłowościami w funkcjonowaniu układu. Nasz serwis zapewnia następujące usługi:

Nasi serwisanci doskonale wiedzą jak sprawdzić szczelność układu chłodzenia i stan jego podzespołów, dzięki czemu wszystkie usługi są wykonywane sprawnie i profesjonalnie.

Jak rozpoznać awarię układu chłodzenia?

Podstawowym objawem awarii jest oczywiście zbyt wysoki wynik na wskaźniku temperatury płynu chłodzącego oraz kontrolka układu chłodzenia. Jednak zanim temperatura przekroczy poziom alarmowy, inne objawy mogą sygnalizować problemy z układem chłodzenia. Można wśród nich wymienić:

  • Niewłaściwa praca ogrzewania kabiny
  • Zapach płynu chłodzącego w kabinie
  • Nabrzmiałe przewody układu chłodzenia

W przypadku wystąpienia któregoś z objawów warto niezwłocznie umówić się na wizytę w serwisie Nowakowski & Szymański, aby jak najszybciej zdiagnozować i usunąć usterkę. Należy również pamiętać, że próba samodzielnego sprawdzenia przegrzanego silnika jest skrajnie niebezpieczna. Nie należy podnosić maski, zanim silnik całkowicie nie ostygnie.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne