www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Wymiana chłodnicy klimatyzacji

Wymiana chłodnicy klimatyzacji Kraków

Chłodnica klimatyzacji to element układu klimatyzacji, który oddaje do otoczenia ciepło pochodzące z wnętrza pojazdu. To bardzo delikatny element, który z uwagi na lokalizację z przodu pojazdu jest narażony na uszkodzenia. Powodem awarii mogą być zarówno kamienie powodujące uszkodzenia mechaniczne, jak i korozja czy zanieczyszczenia prowadzące do zużycia elementu. Wymiana chłodnicy klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie pozwoli odzyskać sprawność układu chłodzenia.

Wymiana skraplacza klimatyzacji – delikatny element podatny na uszkodzenia

Chłodnica klimatyzacji pełni funkcję skraplacza. Do chłodnicy przekazywany jest czynnik chłodzący z wnętrza kabiny w formie gorącej sprężonej pary. Wraz z nią oddawane jest ciepło, które jest dalej przekazywane do atmosfery. Para skrapla się w trakcie przepływu w skutek schłodzenia powietrzem, a następnie jest odprowadzana z chłodnicy na zewnątrz. Stąd biorą się krople wody skapujące z podwozia po jeździe samochodem z aktywną klimatyzacją.

W trakcie jazdy do chłodnicy/skraplacza mogą dostawać się owady lub błoto, które obniżają sprawność podzespołu. Z uwagi na delikatną konstrukcję może nawet dojść do jego uszkodzenia. Wówczas konieczna będzie wymiana skraplacza klimatyzacji.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański wykonują wymianę chłodnicy klimatyzacji w Krakowie. Dzięki wiedzy i doświadczeniu usługa może zostać wykonana w sposób w pełni profesjonalny. Istotny jest poprawny montaż nowego skraplacza. Musi znajdować się w odpowiedniej odległości od chłodnicy. Wszystkie rurki i przyłącza montujemy z uwagą na to, aby łączenia nie były źródłem nieszczelności. Po zakończonym montażu sprawdzamy i w razie potrzeby uzupełniamy poziom oleju w klimatyzacji – część środka smarnego mogła pozostać w starej chłodnicy. Dzięki temu wymiana skraplacza klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie pełną sprawność układu.

Sprawdź swój depozyt

facebook