Wymiana paska klinowego Kraków

Pasek klinowy służy do napędzania urządzeń pomocniczych silnika. Korzystają z niego podzespoły takie jak: alternator, pompa wody, sprężarka klimatyzacji czy pompa wspomagania. Zerwanie paska klinowego skutkuje niemal natychmiastowym zatrzymaniem pojazdu i brakiem możliwości dalszej jazdy. Awaria będzie szczególnie niemiła, jeżeli przytrafi się na trasie. Wymiana paska klinowego w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli uniknąć awarii i kosztownych napraw.

Co ile konieczna jest wymiana paska klinowego?

Prawidłowo zamontowany pasek klinowy wysokiej jakości powinien wytrzymać przebieg rzędu 100-150 tys. km. W przypadku zastosowania tańszych rozwiązań żywotność paska może skrócić się znacząco. Warto wymieniać pasek wcześniej, jeszcze zanim na jego powierzchni pojawią się ślady zużycia. Pęknięcie paska może spowodować awarie poszczególnych podzespołów, które są nim napędzane. Wymiana paska wieloklinowego jest zalecana raz na 4 lata.

Oferta wymiany paska klinowego w Krakowie

Wymiana paska klinowego w naszych serwisach w Krakowie może pomóc uniknąć kosztownych napraw będących wynikiem jego zerwania. Obecnie stosowane są paski wieloklinowe, nazywane również wielorowkowymi. Są one wydajniejsze i wytrzymalsze od tradycyjnych pasków klinowych. Przenoszą napęd po stronie zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dzięki temu mogą napędzać kilka urządzeń jednocześnie.

Zerwany pasek klinowy – jakie są przyczyny awarii?

Nie wymieniany pasek klinowy z czasem urwie się wskutek zużycia. Duży wpływ na zużywanie się paska klinowego ma jego naciąg. Zbyt luźny naciąg powoduje poślizg paska. Można rozpoznać go po piskach podczas pracy paska. Za mocny naciąg ma z kolei negatywny wpływ na łożyska rolek, na których pasek jest osadzony. Przekrzywione lub wyrobione rolki mogą powodować ocieranie paska, co przyspieszy jego zużycie.

Wymiana paska wielorowkowego w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują wymianę paska wielorowkowego. Zapewniamy nie tylko montaż, ale również pomoc w doborze odpowiedniego paska wielorowkowego lub klinowego. Nasi specjaliści przeprowadzą wymianę w sposób profesjonalny, z użyciem narzędzi wysokiej klasy. Dzięki temu nasze usługi pozwolą korzystać ze sprawności pojazdu przez długi czas.

Sprawdź swój depozyt

facebook