www.oponyserwis.pl Usługi Felgi Wymiana wentyla w feldze

Wymiana wentyla w feldze Kraków

Wentyl to niewielki element, który jest niezwykle istotny dla zachowania pełnej sprawności kół. Uszkodzony wentyl nie jest w stanie utrzymać powietrza wewnątrz ogumienia. Utrata ciśnienia w kole prowadzi do pogorszenia właściwości jezdnych, przez co znacząco spada bezpieczeństwo jazdy. Regularna wymiana wentyli w felgach pozwoli nie martwić się o związane z tym ryzyko. Wymiana wentyla felgi w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie to usługa, którą warto wykonywać wraz z wymianą opon.

Dlaczego wymiana wentyla w samochodzie jest tak ważna?

Wentyl służy do pompowania, ale również upuszczania powietrza z opony. Jego nadrzędną funkcją jest jednak utrzymywanie ciśnienia wewnątrz ogumienia. Wewnątrz obudowy wentyla znajduje się wkładka zaworowa zabezpieczona nakręcanym na nią kapturkiem. Zawór musi wytrzymywać ciśnienie napierające na niego z wnętrza koła, ale również siłę odśrodkową. Przy dużych prędkościach siła doprowadza do ogromnych naprężeń na podstawę wentyla.

Praca w tak trudnych warunkach prowadzi do nieuniknionego zużycia zaworu. Osłabiony wentyl jest również bardzo podatny na uszkodzenie podczas wymiany opon. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest montaż nowego wentyla przy okazji zmiany opon. Dzięki temu można uniknąć częstych podjazdów pod kompresor, jak również wizyty w serwisie celem wymiany samego wentyla.

Wymiana wentyla felgi w serwisie w Krakowie

Koszt wymiany wentyla w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie to niewielki wydatek. Cena standardowego wentyla wraz z założeniem to jedynie 6 zł. Czas montażu wentyla nie wpływa znacząco na oczekiwanie na wymianę opon. Zdecydowanie nie warto odkładać tego na później i wymieniać wentyle wraz z oponami.

Aby usługa mogła zostać wykonana prawidłowo, konieczny będzie demontaż felgi z piasty, ściągnięcie opony z felgi i ponowne wyważenie koła. Dlatego wizyta celem wymiany samych wentyle wiąże się z utraconym czasem, który można było zaoszczędzić, montując nowe zawory podczas zmiany opon.

Sprawdź swój depozyt

facebook