Wymiana opon Kraków

Sezonowa wymiana opon to czynność, której nie należy zaniedbywać. O ile nie korzystamy z opon całorocznych, powinniśmy zmieniać opony na letnie i zimowe w odpowiednim momencie. Wymiana opon pozwoli zachować nie tylko bezpieczeństwo, ale również zapewni wyższe właściwości jezdne w odmiennych warunkach sezonowych.

Zmieniając opony, ograniczamy także koszty wynikające ze zbyt szybkiego zużycia lub uszkodzenia opon w nieodpowiadającym im sezonie. Zużyty bieżnik wiąże się nie tylko z koniecznością wymiany, ale również zakupu nowych opon. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują pełen zakres usług związanych z wymianą ogumienia.

Kiedy wymienić opony na nowe?

Zgodnie z prawem należy bezwzględnie wymienić opony na nowe w momencie, gdy bieżnik starego kompletu osiągnie 1,6 mm wysokości. Ze względów bezpieczeństwa lepiej jednak nie odkładać tego do ostatniego momentu. Przy tej wysokości bieżnika właściwości ogumienia mogą nie zapewniać odpowiednich parametrów jezdnych. Dlatego w przypadku opon letnich najlepiej przeprowadzić wymianę, gdy ich bieżnik ma 2-3 mm wysokości, a opony zimowe powinny być wymienione na nowe, gdy wysokość klocków bieżnika osiągnie 3-4 mm.

Istotny jest również wiek ogumienia. Ile lat mogą mieć opony? Nawet jeżeli bieżnika ma odpowiednią wysokość, ale data produkcji ogumienia jest starsza niż 10 lat, należy wyłączyć je z dalszego użytkowania. Guma, z której powstają opony, traci z czasem swoje właściwości i nie zagwarantuje bezpieczeństwa podróży.

Sezonowa wymiana opon w Krakowie

Optymalny termin wymiany opon z letnich na zimowe i odwrotnie, nie jest uzależniony od kalendarza. Granicą jest temperatura +7 stopni Celsjusza. Poniżej tej wartości lepiej sprawdzają się opony zimowe, natomiast powyżej – letnie. Dlatego warto umówić się na wymianę opon, gdy temperatura na stałe zagości poniżej lub powyżej tej wartości w godzinach, w których najczęściej korzystamy z samochodu.

Umawiając się na wymianę opon w serwisie Nowakowski & Szymański w Krakowie, należy liczyć się z szybko i sprawnie wykonaną usługą, bez niepotrzebnego oczekiwania w kolejce. Dzięki temu można w porę przygotować się na zmianę sezonu na drogach.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne