www.oponyserwis.pl Usługi Inne Wymiana wycieraczek

Wymiana wycieraczek Kraków

Regularna wymiana wycieraczek jest konieczna dla utrzymania widoczności przez szyby pojazdu. Przekłada się to zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania samochodu. W przeciwnym wypadku jazda podczas intensywnych opadów deszczu może stać się niemożliwa. Skuteczność wycieraczek nie jest zależna wyłącznie od stanu piór wycieraczek. Czasem konieczna może być wymiana mechanizmu oraz silnika wycieraczek. W naszych serwisach w Krakowie przeprowadzamy kompleksową obsługę, obejmująca zarówno wymianę pióra wycieraczki, jak i silniczka czy mechanizmów, które nimi sterują.

Wymiana pióra wycieraczki w Krakowie

Pióra wycieraczek zużywają się dosyć szybko. W dużej mierze zależne jest to jednak od warunków atmosferycznych. Częste i intensywne opady mogą znacząco skrócić okres ich użytkowania. Wymiana wycieraczek powinna być przeprowadzana minimum raz w roku. Najlepiej jednak wykonywać ją dwa razy do roku – przed oraz po sezonie zimowym.

Zamarznięte szyby są szczególnym wyzwaniem dla wycieraczek i mogą w krótkim czasie zużyć gumy służące do zbierania śniegu, wody oraz brudu. Dlatego warto rozpoczynać sezon zimowy z nowymi wycieraczkami, a po jego zakończeniu wymienić wyeksploatowane pióra wycieraczek po raz kolejny.

Odrębną kwestią jest wymiana tylnej wycieraczki. W tym wypadku zaleca się co jakiś czas wymienić całe ramię wycieraczki, a nie jedynie pióro. Wynika to ze zużycia sprężyny dociskającej wycieraczkę do tylnej szyby. Jeżeli pomimo dobrego stanu gumy w tylnej wycieraczce nie oczyszcza ona szyby odpowiednio, to winna może być temu właśnie zbyt słaba sprężyna. Eksperci pracujący w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie doradzą, czy wymiana wycieraczek powinna obejmować całe ramię, czy wystarczy wymienić jedynie pióra.

Naprawa wycieraczek w Krakowie

Jeżeli wycieraczki nie działają w sposób prawidłowy – ramiona nie poruszają się pomimo przesunięcia przełącznika, to wina może leżeć po stronie silniczka lub mechanizmu wycieraczek. Objawem uszkodzenia mechanizmu lub silnika wycieraczek może być również przeskakiwanie wycieraczek na szybie, nierównomierny ruch ramion wycieraczek lub nadmierny hałas pracy. Awaria silnika może być nawet źródłem zapachu spalenizny w kabinie samochodu. Nasze serwisy w Krakowie zapewniają wymianę uszkodzonych elementów, co pozwoli na przywrócenie sprawności wycieraczek.

Sprawdź swój depozyt

facebook