Wymiana rozrządu Kraków

Rozrząd zarządza pracą zaworów dolotowych i wylotowych – wypuszczających powietrze do komory spalania i wyprowadzających z niej spaliny. Robi to poprzez przeniesienie napędu z wału korbowego na wałki rozrządu. Zerwany rozrząd może doprowadzić do bardzo kosztownej naprawy, która może przewyższyć ceną wartość samochodu. Dlatego tak ważny jest serwis i regularna wymiana rozrządu. W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie przeprowadzamy wymianę rozrządu, opartego o różne rozwiązania.

Wśród usług serwisów Nowakowski & Szymański znajdują się:

Co ile wymieniać rozrząd – po jakim dystansie należy przeprowadzić wymianę

Termin wymiany rozrządu znacząco różni się pomiędzy modelami samochodów różnych marek. Wynika to m.in. z zastosowanego rozwiązania, ale również od marki samochodu. Dystans, po przejechaniu którego producenci zalecają wymianę paska rozrządu to około 120-160 tys. km. Należy jednak pamiętać o regularnej kontroli paska, gdyż może on zużyć się znacznie szybciej. Pasek rozrządu z czasem parcieje, dlatego należy wymienić go raz na 5 lat, bez względu na przejechany dystans. Aby uchronić się przed kosztowną awarią, warto również wymienić go niezwłocznie po zakupie używanego samochodu.

Wymiana łańcucha rozrządu jest bardziej skomplikowaną operacją. Na szczęście to rozwiązanie jest dużo trwalsze. Wymiana łańcucha rozrządu jest konieczna zazwyczaj co około 200-300 tys. km. Dobrym rozwiązaniem jest diagnostyka układu rozrządu. Przeprowadzając ją w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie dowiemy się, w jakim stanie jest łańcuch i pozostałe podzespoły rozrządu, oraz czy jego wymiana powinna zostać przeprowadzona w najbliższym czasie.

To, ile trwa wymiana rozrządu, także jest zależne od zastosowanego rozwiązania. Wymiana paska rozrządu to czynność zajmująca zazwyczaj około 3 godzin. Może się jednak przeciągnąć nawet do 4-5 godzin w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji. Wymiana łańcucha rozrządu to często skomplikowana operacja, która może wymagać nawet wyciągnięcia silnika.

Awaria rozrządu – jakie są jej objawy?

Awaria rozrządu wiąże się zazwyczaj z kosztownym remontem silnika. Zerwanie rozrządu oznacza całkowitą utratę synchronizacji. Silnik zatrzyma się i dojdzie do zderzenia tłoków z zaworami. Skutkiem są deformacje tych elementów. Uszkodzeniu ulec mogą również: wał korbowy i wałek rozrządu. W rezultacie koszty naprawy mogą przewyższyć wartość samochodu. W przypadku silników bezkolizyjnych zniszczenia nie będą aż tak znaczne.

Awaria rozrządu może być również wynikiem przeskoczenia paska lub łańcucha rozrządu o jeden ząbek. Wówczas objawami będą: utrata mocy, nierówna praca silnika, nadmierny hałas, problemy z uruchomieniem jednostki.

Wymiana rozrządu w Krakowie

Wymiana rozrządu w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański pozwoli uchronić samochód przed koniecznością kosztownej naprawy. Nasi specjaliści przeprowadzą zarówno wymianę paska, jak i łańcucha rozrządu w sposób profesjonalny. Wykorzystanie dedykowanych narzędzi oraz podzespołów najwyższej jakości umożliwia sprawną wymianę rozrządu, która pozwoli zachować spokój podczas użytkowania samochodu i nie martwić się o konsekwencje zerwania rozrządu.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne