Regeneracja maglownic Kraków

Maglownica, zwana potocznie przekładnią kierowniczą, pośredniczy w przenoszeniu ruchu kierownicy na koła pojazdu. Przekładnia zamienia ruch obrotowy kierownicy na ruch podłużny osi skręcającej. Pomimo prostej konstrukcji jest ona narażona na szereg awarii, które można wyeliminować dzięki regeneracji. Zlecenie regeneracji maglownicy w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli odzyskać sprawność układu kierowniczego. Dzięki temu można usunąć awarię bez konieczności zakupu nowego elementu.

Objawy uszkodzonej maglownicy – jak rozpoznać, że przekładnia kierownicza uległa awarii?

Awaria maglownicy może wynikać ze zużycia uszczelnień utrzymujących w jej wnętrzu płyn do wspomagania. Przy mniejszych nieszczelnościach można zaobserwować zapocenia na powierzchni maglownicy. Większe rozszczelnienia powodują wycieki znacznych ilości płynu. Ich źródłem może być nie tylko maglownica, ale również inne podzespoły jak m.in. pompa wspomagania. Dlatego naprawę należy rozpocząć od dokładnego zlokalizowania źródła wycieku. Wraz z ubywaniem płynu wzrasta ryzyko poważniejszej awarii w obrębie układu.

Uszkodzenia obejmujące takie podzespoły maglownicy jak zębatki czy tuleje prowadzące, wywołują problemy z prowadzeniem samochodu. Jednym z podstawowych objawów zniszczenia przekładni kierowniczej są głośne stuki, nasilające się podczas jazdy po nierównościach. Oprócz nieprzyjemnego hałasu, awarii maglownicy mogą towarzyszyć luzy wyczuwalne na kierownicy.

Jeżeli koła reagują na ruch kierownicy z opóźnieniem, nie warto odkładać naprawy maglownicy na później. Może to doprowadzić do groźnej sytuacji na drodze. Dlatego w tej sytuacji zaleca się niezwłoczną regenerację maglownicy, którą można zlecić w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie. Jeżeli dojdzie do wyłamania zębów na zębatce maglownicy, może dojść nawet do całkowitego zablokowania kierownicy.

Regeneracja przekładni kierowniczej w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują możliwość oddania maglownicy do regeneracji. Zlecając regenerację przekładni kierowniczej w naszych serwisach w Krakowie, można uzyskać profesjonalnie wykonaną usługę, która przywróci sprawność układu kierowniczego. Zregenerowana maglownica oferuje pełną sprawność, porównywalną z nowym elementem.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne