www.oponyserwis.pl Usługi Układ zapłonowy i elektryczny Naprawa i wymiana stacyjek samochodowych

Naprawa i wymiana stacyjek samochodowych Kraków

Stacyjka jest początkiem układu zapłonowego. To z niej wysyłany jest sygnał, że kierowca chce uruchomić pojazd. Stacyjka załącza odpowiednie obwody w zależności od położenia kluczyka. Kluczyk oraz zapadki wewnątrz stacyjki wycierają się podczas pracy. W trakcie eksploatacji mogą pojawić się zatem problemy z przekręceniem oraz wkładaniem i wyciąganiem kluczyka do i ze stacyjki. Naprawa i wymiana stacyjki w naszych serwisach w Krakowie obejmuje usługi, które pozwolą wyeliminować problem.

Po czym poznać, że stacyjka wymaga naprawy?

Z wymianą stacyjki nie warto czekać, aż całkowicie odmówi ona posłuszeństwa. Wówczas samochód zostanie unieruchomiony. Zużycie wkładu stacyjki można w wielu przypadkach rozpoznać wcześniej. Należy zwracać uwagę na zmiany w płynności pracy stacyjki. Jeżeli kluczyk stawia coraz większy opór to znak, że stacyjka ulega zużyciu. Czasem konieczne może być dociśnięcie kluczyka w górę lub w dół, aby ułożył się właściwie na zapadkach.

Po zaobserwowaniu wymienionych objawów warto jak najszybciej dokonać naprawy. Awarii może ulec również sama kostka stacyjki, która odpowiada za zamknięcie obwodu poprzez zwarcie kabli. Wówczas możliwa jest wymiana samej kostki, bez konieczności zastosowania nowego wkładu.

Naprawa stacyjek samochodowych w Krakowie

Serwis stacyjek samochodowych w naszych placówkach w Krakowie umożliwia zarówno naprawę, jak i wymianę stacyjki na nową. Jeżeli uszkodzenia są znaczne, to montaż nowej stacyjki może okazać się lepszym rozwiązaniem. Nasi specjaliści doradzą odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli skutecznie wyeliminować problem. Naprawa i wymiana stacyjek samochodowych w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest pewnym sposobem na zlikwidowanie usterki.

Sprawdź swój depozyt

facebook