www.oponyserwis.pl Usługi Zawieszenie, amortyzatory

Naprawa zawieszenia i amortyzatorów Kraków

Zawieszenie to zespół elementów, od których w dużej mierze zależy sprawne poruszanie się samochodem. Układ zawieszenia łączy koła z całą resztą pojazdu. Sprawność poszczególnych podzespołów zawieszenia wpływa zatem na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Serwis Nowakowski & Szymański oferuje usługi takie jak diagnostyka i naprawa zawieszenia w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą ustalić, które elementy wymagają wymiany i przeprowadzą skuteczny i kompleksowy serwis układu zawieszenia.

Serwis układu zawieszenia w Krakowie – co wchodzi w zakres usług?

Na jednym końcu układu zawieszenia znajduje się samochód, a na drugim felgi. Wszystko, co jest pomiędzy nimi, odpowiada za sprawną współpracę pojazdu z kołami. Elementy takie jak amortyzatory i wahacze oraz pozostałe podzespoły układu zawieszenia muszą zachować pełną sprawność, aby tłumić dziury w jezdni oraz pracę nadwozia. Naprawa zawieszenia w Krakowie, w serwisie Nowakowski & Szymański obejmuje diagnostykę zawieszenia oraz usługi takie jak:

Jak widać zawieszenie to nie tylko wahacze i amortyzatory. Za sprawną pracę układu zawieszenia odpowiadają również takie elementy jak tuleje, łożyska, poduszki czy stabilizatory. Awaria któregokolwiek z nich zakłóci pracę zawieszenia, generując niepokojące objawy. Co świadczy o konieczności przeprowadzenia diagnostyki i serwisu zawieszenia?

Zepsute zawieszenie – jakie są jego objawy?

Zużyte podzespoły zawieszenia w dużej mierze obniżają komfort podróżowania. Niepokojące odgłosy czy też „bicie” pochodzące z okolic kół nie są podczas jazdy niczym przyjemnym. Awaria jednego elementu zmusza do cięższej pracy pozostałe części zawieszenia, które muszą mierzyć się z obciążeniami, których zepsuty element nie amortyzuje. Dlatego awarie należy usuwać niezwłocznie, aby nie narażać się na wyższe koszty naprawy.

Zużyte zawieszenie ma również negatywny wpływ na prowadzenie – może powodować luzy na kierownicy, co w znacznym utrudni utrzymanie kontroli nad samochodem. Całkowite zerwanie się któregoś z elementów zawieszenia podczas jazdy może skończyć się niepożądanym zdarzeniem drogowym. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na:

  • Niepokojące dźwięki takie jak szumy i stuki, słyszane przede wszystkim podczas jazdy na wybojach czy kręcenia kierownicą
  • Wibracje na kierownicy
  • Mocne przechyły nadwozia podczas manewrowania samochodem
  • Niekontrolowane zmiany kierunku jazdy

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne