Wymiana sworznia wahacza Kraków

Sworzeń wahacza to kluczowy element dla bezpieczeństwa jazdy. Jeżeli sworzeń w samochodzie z zawieszeniem wielowahaczowym urwie się podczas jazdy, to koło obróci się w losowym kierunku. W przypadku zawieszenia jednowahaczowego koło nie utrzyma swojej osi pionowej i ułoży się poziomo względem nawierzchni. Wymiana sworznia wahacza na czas jest zatem jedną z podstawowych czynności, koniecznych do zachowania bezpieczeństwa jazdy. W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie oferujemy obsługę zawieszenia, która obejmuje również wymianę sworznia wahacza.

Uszkodzony sworzeń wahacza – objawy

Uszkodzony sworzeń wahacza daje objawy, które pozwalają w porę ostrzec o pogarszającym się stanie tego elementu zawieszenia. O zużyciu tego elementu świadczą przede wszystkim luzy wyczuwalne przy poruszaniu kołem. Podczas jazdy z uszkodzonym sworzniem wahacza słychać również stuki wydobywające się z zawieszenia.

Wymiana sworznia wahacza w Krakowie

Wymianę sworznia wahacza należy przeprowadzać parami. Jeżeli w jednym kole element jest wybity, to drugi w niedługim czasie również ulegnie zużyciu – zwłaszcza jeżeli po drugiej stronie osi pojawi się nowy, w pełni sprawny element.

Wymiana sworznia wahacza w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest zawsze przeprowadzana z zachowaniem koniecznych procedur montażowych, z wykorzystaniem narzędzi i podzespołów wysokiej jakości. Dzięki temu nasze usługi pozwolą przywrócić pełną sprawność układu zawieszenia i bezpieczeństwo jazdy.

Sprawdź swój depozyt

facebook