www.oponyserwis.pl Usługi Zawieszenie, amortyzatory Wymiana poduszki amortyzatora

Wymiana poduszki amortyzatora Kraków

Poduszka amortyzatora to element łączący amortyzator z podwoziem samochodu. Spełnia ona również funkcję amortyzującą – tłumi drgania spowodowane jazdą po nierównościach. Z czasem poduszka zużywa się, przez co spada bezpieczeństwo i wygoda jazdy. Wymiana poduszki amortyzatora w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański pozwoli przywrócić pełną sprawność układu zawieszenia oraz komfort podróżowania.

Uszkodzona poduszka amortyzatora – objawy

O tym, że poduszka amortyzatora przestała spełniać swoją funkcję prawidłowo, świadczą m.in. charakterystyczne stukające dźwięki. Przy powolnym przejeździe przez płytką dziurę w jezdni mogą się nie pojawiać. Po wjeździe w głębszy ubytek słychać natomiast wyraźne stuknięcie.

Objawy uszkodzonej poduszki amortyzatora to również niepożądane zachowanie samochodu w trakcie jazdy. Podczas przyspieszania, hamowania czy pokonywania zakrętów da się wówczas odczuć ściąganie samochodu w bok. Poza wrażeniem „pływania” nadwozia mogą pojawić się również drgania kierownicy, które pojawiają się już przy niewielkiej prędkości.

Wymiana poduszki amortyzatora w Krakowie

Poduszka amortyzatora jest częścią kolumny MacPhersona. Jej wymiana wiąże się z częściowym demontażem kolumny. Poduszki amortyzatora należy wymieniać parami. Wymiana poduszek amortyzatorów w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański jest zawsze przeprowadzana z użyciem profesjonalnych narzędzi i zgodnie z przewidzianymi procedurami. Dzięki temu nasze usługi skutecznie przywrócą sprawność zawieszenia i pozwolą cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Sprawdź swój depozyt

facebook