www.oponyserwis.pl Usługi Oleje i filtry Wymiana filtra kabinowego

Wymiana filtra kabinowego Kraków

Filtr kabinowy, nazywany zamiennie przeciwpyłowym, odpowiada za czystość powietrza w kabinie samochodu. Sprawny filtr kabinowy przekłada się również na pracę nawiewu i klimatyzacji. Jazda ze zużytym filtrem kabinowym jest zatem nie tylko niekomfortowa. Może mieć również negatywny wpływ na zdrowie osób podróżujących pojazdem – szczególnie cierpiących na alergię. Wymiana filtra kabinowego w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański pozwoli przywrócić jakość powietrza wewnątrz pojazdu, w znacznym stopniu podniesie komfort podróżowania.

Co ile wymieniać filtr kabinowy?

Wymiana filtra kabinowego powinna być przeprowadzana co około 15 tys. km. lub co 12 miesięcy, jeżeli samochód nie pokonał tego dystansu w ciągu roku. Najlepiej połączyć wymianę filtra kabinowego z serwisem olejowym. Wymiana filtra kabinowego nie jest czasochłonną czynnością i warto wykonywać ją przy okazji innych wizyt w serwisie Nowakowski & Szymański w Krakowie.

W pojazdach, które poruszają się w mocno zanieczyszczonym środowisku – w dużych miastach lub na placach budowy – warto wymieniać filtr dwa razy w ciągu roku. Optymalnym czasem wymiany są:

  • przełom zimy i wiosny – gdy zaczyna się czas pylenia roślin.
  • przełom jesieni i zimy – gdy wzrasta wilgotność powietrza i na zużytych filtrach mogą pojawiać się siedliska grzybów

Zapchany filtr kabinowy – objawy

Jazda z zapchanym filtrem kabinowym skutkuje nie tylko spadkiem jakości powietrza, którym oddycha kierowca i pasażerowie. Może powodować również utrudnione odparowywanie szyb i sprzyjać osadzaniu się na nich wilgoci. Powietrze nie przepływa swobodnie przez zapchany filtr, co w skrajnym przypadku może doprowadzić nawet do przegrzania dmuchawy.

Wymiana filtra kabinowego w serwisach w Krakowie

Wymiana filtra kabinowego w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański jest przeprowadzana w pełni profesjonalny sposób. Nasi pracownicy pomogą w doborze odpowiedniego modelu filtra, dopasowanego do wymagań pojazdu, a także potrzeb i oczekiwań użytkowników. Dzięki temu nasze usługi pozwolą przywrócić jakość powietrza w kabinie oraz zachować sprawność wentylacji w samochodzie.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne