www.oponyserwis.pl Usługi Inne Wymiana intercoolera

Wymiana intercoolera Kraków

Zadaniem intercoolera jest schładzanie powietrza trafiającego z turbosprężarki do silnika. Dzięki schłodzeniu powietrza w intercoolerze sprawność silnika spalinowego ulega poprawie. Niektóre modele samochodów wykorzystują intercooler w układzie recyrkulacji spalin. Lokalizacja intercoolera – możliwie nisko, tuż za przednim zderzakiem – sprzyja jego uszkodzeniom od uderzeń kamieni czy podczas nawet niewielkich stłuczek. Awarie intercoolera spowodowane są również problemami z turbiną. Wymiana intercoolera w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli przywrócić sprawną pracę układu dolotowego.

Objawy nieszczelnego lub zapchanego intercoolera

Problemy z intercoolerem mogą wynikać z dwóch przyczyn – zapchania lub rozszczelnienia. Oznakami problemów z intercoolerem są:

  • spadek mocy silnika
  • zwiększone zużycie paliwa
  • nienaturalne dymienie z układu wydechowego, widoczne szczególnie podczas jazdy pod górę

Nieszczelność intercoolera obniża ciśnienie w układzie, a co za tym idzie, mieszanka paliwowo-powietrzna ma zbyt małą ilość tlenu. Niedobór tlenu powoduje wzrost zużycia paliwa. Nieprawidłowe proporcje mieszanki zaburzają proces spalania, przez co obniża się moc silnika. Spalaniu towarzyszy również nienaturalna ilość dymu z układu wydechowego.

Użytkowanie samochodu z nieszczelnym intercoolerem może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki. Wymiana uszkodzonego intercoolera powinna być przeprowadzona jak najszybciej, aby nie doprowadzić do zwiększenia kosztów naprawy.

Wymiana intercoolera w Krakowie

Wymiana intercoolera jest jedną z usług świadczonych przez nasze serwisy w Krakowie. Po zaobserwowaniu objawów charakterystycznych dla awarii intercoolera warto jak najszybciej umówić się na wizytę w jednej z naszych placówek. Specjaliści pracujący w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie dokonają szczegółowej diagnostyki, która pozwoli ustalić przyczyny awarii. Jeżeli ich źródłem okaże się niesprawny intercooler, przeprowadzimy profesjonalną wymianę, która pozwoli przywrócić sprawność pojazdu.

Sprawdź swój depozyt

facebook