www.oponyserwis.pl Usługi Inne Wymiana intercoolera

Wymiana intercoolera Kraków

Zadaniem intercoolera jest schładzanie powietrza trafiającego z turbosprężarki do silnika. Dzięki schłodzeniu powietrza w intercoolerze sprawność silnika spalinowego ulega poprawie. Niektóre modele samochodów wykorzystują intercooler w układzie recyrkulacji spalin. Lokalizacja intercoolera – możliwie nisko, tuż za przednim zderzakiem – sprzyja jego uszkodzeniom od uderzeń kamieni czy podczas nawet niewielkich stłuczek. Awarie intercoolera spowodowane są również problemami z turbiną. Wymiana intercoolera w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli przywrócić sprawną pracę układu dolotowego.

Objawy nieszczelnego lub zapchanego intercoolera

Problemy z intercoolerem mogą wynikać z dwóch przyczyn – zapchania lub rozszczelnienia. Oznakami problemów z intercoolerem są:

  • spadek mocy silnika
  • zwiększone zużycie paliwa
  • nienaturalne dymienie z układu wydechowego, widoczne szczególnie podczas jazdy pod górę

Nieszczelność intercoolera obniża ciśnienie w układzie, a co za tym idzie, mieszanka paliwowo-powietrzna ma zbyt małą ilość tlenu. Niedobór tlenu powoduje wzrost zużycia paliwa. Nieprawidłowe proporcje mieszanki zaburzają proces spalania, przez co obniża się moc silnika. Spalaniu towarzyszy również nienaturalna ilość dymu z układu wydechowego.

Użytkowanie samochodu z nieszczelnym intercoolerem może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki. Wymiana uszkodzonego intercoolera powinna być przeprowadzona jak najszybciej, aby nie doprowadzić do zwiększenia kosztów naprawy.

Wymiana intercoolera w Krakowie

Wymiana intercoolera jest jedną z usług świadczonych przez nasze serwisy w Krakowie. Po zaobserwowaniu objawów charakterystycznych dla awarii intercoolera warto jak najszybciej umówić się na wizytę w jednej z naszych placówek. Specjaliści pracujący w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie dokonają szczegółowej diagnostyki, która pozwoli ustalić przyczyny awarii. Jeżeli ich źródłem okaże się niesprawny intercooler, przeprowadzimy profesjonalną wymianę, która pozwoli przywrócić sprawność pojazdu.

Sprawdź swój depozyt

facebook
OK, zamykam

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »