www.oponyserwis.pl Usługi Opony Wyważanie kół

Wyważanie kół Kraków

Sprawne koła to nie tylko szczelne opony oraz proste felgi. Dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy niezwykle istotne jest również ich wyważenie. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują wyważanie zarówno metodą statyczną, jak i dynamiczną. Dzięki temu możemy wyeliminować „bicie” kół, będące skutkiem niewłaściwego rozkładu masy na powierzchni koła.

Niewyważone koła – objawy

Jadąc samochodem z niewyważonymi kołami, nie sposób przeoczyć objawów, które temu towarzyszą. Daje się wówczas słyszeć charakterystyczny szum, a na kierownicę i nadwozie pojazdu przenoszą się drgania, które odczuwalnie utrudniają jazdę. W przypadku braku wyważenia kół na tylnej osi, samochód może zarzucać tyłem na zakrętach.

Jazda na niewyważonych kołach wiąże się nie tylko ze spadkiem komfortu i pogorszeniem właściwości jezdnych samochodu – niższą przyczepnością i gorszą skutecznością hamowania. Towarzyszy temu przyspieszone zużycie podzespołów takich jak: amortyzatory, drążki kierownicze czy łożyska. Skutkiem będzie również nierównomierne zużycie bieżnika oraz wyższe spalanie.

Wyważanie kół w serwisie Krakowie

Statyczne i dynamiczne wyważanie kół w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański, pozwoli przywrócić prawidłowy rozkład masy na ich powierzchni. Na czym polega wyważanie kół? To metoda pozwalająca wykryć przesunięcie osi bezwładności, która w wyważonych kołach pokrywa się z osią ich obrotu.

Statyczne i dynamiczne wyważanie kół w Krakowie

Statyczne wyważanie kół stosuje się, gdy oś bezwładności jest przesunięta równolegle do osi obrotu. Dynamiczne wyważanie kół pozwala natomiast wykryć nachylenie osi bezwładności względem osi obrotu. Częstym zjawiskiem jest połączenie statycznego i dynamicznego niewyważania kół.

Nasi specjaliści przeprowadzą kompleksowe wyważanie – statyczne oraz dynamiczne – na specjalistycznych urządzeniach, podczas jednej wizyty w serwisie Nowakowski & Szymański. Dzięki temu wyważanie kół w Krakowie może zostać wykonana sprawnie i w pełni profesjonalnie.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne