www.oponyserwis.pl Usługi Inne Wymiana pompy paliwa

Wymiana pompy paliwa Kraków

Pompa paliwa odpowiada za tłoczenie benzyny lub oleju napędowego z baku do silnika. W samochodach z silnikiem benzynowym pompa paliwowa jest najczęściej zlokalizowana wewnątrz zbiornika paliwa. W dieslach wysokociśnieniowa pompa paliwa znajduje się najczęściej przy silniku. W baku natomiast umieszcza się pompę pomocniczą. Awaria pompy paliwa utrudnia lub nawet uniemożliwia korzystanie z samochodu. Wymiana pompy paliwa oferowana przez nasze serwisy w Krakowie umożliwi usunięcie usterki i przywrócenie sprawności układu paliwowego w samochodzie.

Uszkodzona pompa paliwa – objawy awarii

Głównym powodem awarii pompy jest tankowanie paliwa niskiej jakości. Nie służy jej również jazda na rezerwie. Paliwo służy schładzaniu oraz smarowaniu pompy, więc niski poziom benzyny utrudnia pracę pompy. Całkowita awaria pompy paliwa uniemożliwia uruchomienie samochodu. Jej zużycie postępuje jednak stopniowo. Objawy psującej się pompy paliwa można zatem zaobserwować wcześniej. Należą do nich:

  • problemy z uruchomieniem samochodu
  • gaśnięcie silnika po uruchomieniu lub dodaniu gazu
  • spadek mocy
  • szarpnięcia podczas przyspieszania
  • głośna praca pompy

Podobne objawy mogą wynikać m.in. z zapchania filtra paliwa. Dlatego w przypadku wystąpienia opisanych problemów, warto zgłosić się do serwisów Nowakowski & Szymański w Krakowie na szczegółową diagnostykę. Dzięki temu można ustalić, czy konieczna jest właśnie wymiana pompy paliwa.

Ile kosztuje wymiana pompy paliwa?

Koszt wymiany zależny jest w dużej mierze od modelu samochodu. Konstrukcja pojazdu wpływa na to, ile trwa wymiana pompy paliwa, a zatem ile roboczogodzin należy temu poświęcić. Na finalną cenę wpływa również koszt samej pompy. To, ile kosztuje pompa paliwa, zależne jest od jakości produktu oraz segmentu, do którego pojazd należy. Koszt zakupu zaczyna się od około 300-500 zł. Ceny mogą być jednak dużo wyższe. Najdroższe pompy mogą kosztować nawet około 1,5-2 tys. zł.

Wymiana pompy paliwa w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują zarówno wymianę pompy paliwa w silnikach benzynowych, jak i w dieslach. Nasze usługi przywrócą sprawność układu paliwowego, co przełoży się na pewność podczas użytkowania samochodu i pozwoli uniknąć nieplanowanego postoju spowodowanego awarią pompy na trasie.

Sprawdź swój depozyt

facebook