www.oponyserwis.pl Usługi Silniki i osprzęt Wymiana uszczelki pokrywy zaworów

Wymiana uszczelki pokrywy zaworów Kraków

Pokrywa zaworów silnika osłania wałki rozrządu oraz mechanizm sterujący pracą zaworów. Elementy znajdujące się wewnątrz pokrywy zaworów wymagają odpowiedniego smarowania olejem. Dlatego pokrywa zaworów połączona jest z głowicą silnika poprzez uszczelkę, która zapobiega wydostawaniu się oleju na zewnątrz silnika. Wymiana uszczelki pokrywy zaworów w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli przywrócić szczelność pokrywy oleju i zapobiec dalszym ubytkom oleju.

Uszkodzona uszczelka pokrywy zaworów – objawy awarii

Z czasem uszczelka pokrywy zaworów zużywa się i parcieje, przez co nie może spełniać swojej funkcji prawidłowo. Wysoka temperatura, w której pracuje uszczelka, doprowadza do utraty odpowiedniej elastyczności. Skutkiem tego są nieszczelności, przez które olej wydostaje się na zewnątrz silnika. Przyspieszone zużycie uszczelki pokrywy zaworów następuje, gdy układ chłodzenia nie działa prawidłowo.

Pierwszym z objawów uszkodzonej uszczelki pokrywy zaworów jest spadek poziomu oleju. Ubywa go, pomimo iż samochód nie kopci i nie daje innych oznak awarii. Sygnałem zużytej uszczelki pokrywy zaworów są również plamy oleju widoczne na górnej części silnika. W niektórych przypadkach objawem może być również woń spalonego oleju, który spływa na gorący blok silnika.

Wymiana uszczelki pokrywy zaworów w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługę wymiany uszczelki pokrywy zaworów. Nasi pracownicy dysponują wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu wymiana jest przeprowadzana szybko i sprawnie. Możemy pomóc w doborze uszczelki odpowiedniej jakości, która przez długi okres użytkowania będzie spełniać swoją funkcję.

Sprawdź swój depozyt

facebook