www.oponyserwis.pl Usługi Układ wydechowy

Naprawa układu wydechowego Kraków

Sprawny układ wydechowy zapewnia bezpieczne i komfortowe korzystanie z samochodu. Awaria wydechu powoduje nadmierny hałas, spadki mocy silnika oraz może skutkować nadmierną emisją gazów do atmosfery. Naprawa układów wydechowych w Krakowie, w serwisie Nowakowski & Szymański pozwoli przywrócić pełną funkcjonalność poszczególnych podzespołów wydechu w samochodzie.

Serwis układu wydechowego w Krakowie – dlaczego warto zadbać o sprawny wydech?

Jazda z niesprawnym układem wydechowym może zakończyć się odebraniem dowodu rejestracyjnego a w konsekwencji wykluczyć pojazd z użytku. Dlatego w przypadku wystąpienia problemów warto przyjechać do jednego z serwisów Nowakowski & Szymański w Krakowie i wykonać diagnostykę układu wydechowego. Wśród naszych usług znajdują się również:

Tłumik odpowiada nie tylko za zmniejszenie hałasu, generowanego przez silnik podczas pracy. Układ wydechowy pełni również funkcję oczyszczającą. Dzięki niemu samochody mogą spełniać normy emisji spalin i nie zanieczyszczać zanadto środowiska.

Nieszczelny układ wydechowy – objawy

Pierwszym elementem układu wydechowego jest kolektor wydechowy, który zbiera spaliny z komory spalania. Przez pracę w wysokiej temperaturze jest narażony na pęknięcia, które objawiają się gwizdaniem wydobywającym się spod maski. Należy wówczas wymienić uszkodzony kolektor.

Elementy układu wydechowego umieszczone pod samochodem są w szczególności narażone na korozję i uszkodzenia. Nieszczelny układ wydechowy się nieprzyjemnym metalicznym dźwiękiem, który narasta wraz z obrotami silnika. Receptą na to jest naprawa i spawanie nieszczelności, a jeżeli uszkodzenie jest zbyt duże pozostaje wymiana uszkodzonych elementów.

Awaria niektórych elementów układu wydechowego skutkuje również spadkiem mocy silnika, wzrostem spalania. To objawy, które generują niepotrzebne koszty użytkowania pojazdu, oraz utrudniają korzystanie z niego. W serwisach Nowakowski & Szymański nasi specjaliści doradzą najlepsze rozwiązania i usuną usterki w pełni profesjonalny sposób, aby naprawa układu wydechowego przywróciła mu pełną sprawność.

Sprawdź swój depozyt

facebook