www.oponyserwis.pl Usługi Układ chłodzenia Wymiana płynu chłodniczego

Wymiana płynu chłodniczego Kraków

Płyn chłodniczy odpowiada za ochronę podzespołów samochodu przed przegrzaniem. Z czasem jednak traci on swoje właściwości, przez co nie może właściwie spełniać swojej funkcji. Płyn chłodniczy starzeje się, a na elementach układu mających z nim kontakt pojawia się korozja. To z kolei prowadzi do obniżenia efektywności układu. Może wiązać się nawet z awarią chłodnicy czy blokowaniem się termostatów i elektrozaworów. Dlatego konieczna jest regularna wymiana płynu chłodniczego. W Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański możesz powierzyć wymianę płynu chłodniczego w swoim samochodzie profesjonalistom. Usługa pozwoli zachować sprawność chłodzenia, która przełoży się na lepszą ochronę silnika przed przegrzaniem.

Co ile wymieniać płyn chłodniczy?

To, co ile wymieniać płyn chłodniczy zależy od rodzaju stosowanego środka. Płyny wykonane w technologii IAT charakteryzują się niższą ceną. Przeznaczone są przede wszystkim do starszych pojazdów. Ich wymiana jest konieczna co 1-2 lata. Nowocześniejszym rozwiązaniem są płyny OAT. To technologia bezpieczna dla aluminium i lepiej sprawdzi się w nowoczesnych silnikach. Trwałość płynu chłodniczego OAT to około 5 lat.

Obecnie coraz popularniejsze stają się płyny HOAT. Sprawdzą one się zarówno w starszych, jak i nowych samochodach. Wymiana płynu chłodniczego produkowanego w tej technologii jest konieczna co około 5 lat/250 tys. km. Istotne jest również, ile płynu należy wlać do układu. Poszczególne modele samochodów wymagają różnej ilości chłodziwa. Zazwyczaj jest to od około 6 do nawet 10 litrów.

Wymiana płynu chłodniczego w serwisie w Krakowie

Wymiana płynu chłodniczego w krakowskich serwisach Nowakowski & Szymański to kompleksowa usługa, obejmująca również odpowietrzenie układu chłodzenia. Pominięcie tej czynności skutkuje niewłaściwą pracą układu. Nasi specjaliści pomogą także w doborze odpowiedniego płynu oraz zajmą się utylizacją starego środka. Dzięki temu wymiana może zostać przeprowadzona z zachowaniem odpowiednich standardów oraz bez szkody dla środowiska.

Decydując się na wymianę płynu chłodniczego w naszych serwisach w Krakowie, warto przeprowadzić dodatkowe płukanie układu. Pozwoli to wyczyścić go z pozostałości starego płynu. To szczególnie istotne w przypadku zmiany płynu na środek produkowany w innej technologii.

Sprawdź swój depozyt

facebook