www.oponyserwis.pl Usługi Silniki i osprzęt Pomiar ciśnienia sprężania

Pomiar ciśnienia sprężania Kraków

Właściwe ciśnienie sprężania jest dowodem na sprawność silnika. Zużycie silnika przejawia się poprzez rozszczelnienie komór spalania. W rezultacie następuje również spadek ciśnienia sprężania. Pomiar ciśnienia sprężania w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański pozwoli sprawdzić, w jakiej kondycji jest silnik. To rozwiązanie pozwoli zarówno zweryfikować stan naszego silnika, jak i jednostki używanego auta przed zakupem.

Jak sprawdzić ciśnienie na cylindrach?

W naszym serwisie w Krakowie używamy specjalistycznego urządzenia warsztatowego – próbnika ciśnienia sprężania. Pomiar ciśnienia sprężania wymaga rozgrzania silnika do temperatury roboczej. Po jej osiągnięciu czujniki są montowane w miejsce świec zapłonowych w silniku benzynowym. Pomiar ciśnienia sprężania w dieslu może być sprawdzany w miejscu montażu świec żarowych.

Czujniki sprawdzają ciśnienie na cylindrach w trakcie pracy silnika. Odczytanie wyników umożliwia porównanie ich z właściwymi wartościami dla danego silnika. Spadek ciśnienia o 15-20% względem nominalnego ciśnienia sprężania oznacza znaczne zużycie podzespołów silnika. Należy porównać także wartości dla poszczególnych cylindrów. Różnica pomiędzy nimi nie powinna przekraczać 10%. Punktem odniesienia jest cylinder, w którym odnotowaliśmy najwyższe ciśnienie.

Jakie jest minimalne ciśnienie sprężania w silniku benzynowym, a jakie w dieslu?

Silniki diesla charakteryzują się wyższym zakresem ciśnienia sprężania niż silniki benzynowe. Zarówno minimalne, jak i nominalne ciśnienie może być różne dla poszczególnych modeli silników. Minimalne ciśnienie sprężania, jakie ma diesel to często około 1,9-2,4 MPa. Nominalne ciśnienie sprężania dla poszczególnych silników diesla zawiera się w przedziale 2,5-3,5 MPa.

Silniki benzynowe pracują na niższym ciśnieniu sprężania niż diesle. Ich nominalne ciśnienie sprężania wynosi około 1.0-1,5 MPa. Minimalne ciśnienie, przy którym jednostki benzynowe są w stanie pracować to zazwyczaj około 7-9 MPa.

Pomiar ciśnienia sprężania w silnikach benzynowych oraz diesla w Krakowie

Pomiar ciśnienia sprężania w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli ocenić stan techniczny silnika. Zbyt niskie wyniki pomiaru wskazują na zużycie elementów takich jak pierścienie, tłoki, zawory czy gniazda zaworów. Jazda samochodem w tym stanie wiąże się ze spadkiem osiągów i zwiększonym zużyciem oleju silnikowego. Dodatkowo olej szybciej straci swoje właściwości, pracując w silniku ze zbyt niskim ciśnieniem sprężania.

Kolejnym objawem są przedmuchy spalin do skrzyni korbowej. Mogą one spowodować także uszkodzenie turbosprężarki poprzez utrudnienie smarowania. Pomiar ciśnienia sprężania w naszych serwisach w Krakowie umożliwia szybkie sprawdzenie zużycia silnika. Pozwoli się również ustrzec przed zakupem samochodu, który może wymagać drogiego remontu silnika.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne