www.oponyserwis.pl Usługi Hamulce Wymiana linki hamulca ręcznego

Wymiana linki hamulca ręcznego Kraków

Jednym z elementów hamulca ręcznego jest linka, która łączy dźwignię z hamulcami, znajdującymi się najczęściej na tylnej osi. W trakcie eksploatacji linka ulega rozciągnięciu. Może się również poluzować bądź nawet całkowicie zerwać. Wymiana linki hamulca ręcznego w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański umożliwi przywrócenie sprawności hamulca ręcznego.

Zerwana linka hamulca ręcznego – objawy

Najczęstszym powodem awarii hamulca ręcznego jest zerwana linka łącząca dźwignię z hamulcami. W takiej sytuacji, po zaciągnięciu ręcznego samochód nie utrzyma się w miejscu. Na równej nawierzchni można tego nie zauważyć, ale po uniesieniu dźwigni na pochyłym terenie, auto zacznie się staczać w dół zniesienia.

Po zerwaniu linki hamulca ręcznego różnicę da się wyczuć również przy podciąganiu dźwigni – będzie ona „luźna”, stawiając zdecydowanie mniejszy opór. Jeżeli aktywacja hamulca ręcznego wymaga zaciągnięcia dźwigni coraz wyżej, to może być to objaw rozciągniętej lub poluzowanej linki hamulca ręcznego.

Wymiana linki hamulca ręcznego w Krakowie

Nie tylko zerwanie linki doprowadzi do problemów z hamulcem ręcznym. Z czasem osłonka linki staje się nieszczelna, przez co do środka dostaje się wilgoć. W efekcie linka rdzewieje, co może powodować problemy z odpuszczaniem ręcznego – pomimo opuszczenia dźwigni hamulec pozostaje zaciągnięty.

Wymiana linki hamulca ręcznego w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli usunąć awarie spowodowane uszkodzeniem linki. Niezależnie od tego, czy linka jest zerwana, rozciągnięta czy zardzewiała, nasi specjaliści przeprowadzą wymianę w sposób profesjonalny, przywracając pełną sprawność hamulca ręcznego.

Sprawdź swój depozyt

facebook