www.oponyserwis.pl Usługi Zawieszenie, amortyzatory Wymiana sprężyny amortyzatora

Wymiana sprężyny amortyzatora Kraków

Sprężyny odpowiadają za odpowiednią sztywność zawieszenia – to na nich w dużym stopniu opiera się ciężar nadwozia. Mogą występować jako oddzielne podzespoły – sprężyny zawieszenia – bądź jako elementy zintegrowane z amortyzatorem – sprężyny amortyzatora. Rolą sprężyn zawieszenia jest również absorbowanie drgań podczas jazdy. Praca sprężyn jest nieustanna – utrzymują pojazd także w trakcie postoju. Mimo dużej wytrzymałości zużywają się, co może doprowadzić do ich pęknięcia. Wymiana sprężyn zawieszenia w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański pomoże przywrócić pełną sprawność układu zawieszenia.

Objawy zużycia sprężyn zawieszenia

Zużyte sprężyny nie utrzymują samochodu w tak wysokiej pozycji, jak w pełni sprawne – auto opada na zawieszeniu. Pęknięta sprężyna daje objawy widoczne podczas postoju oraz w trakcie jazdy. Jeżeli po zaparkowaniu na równej nawierzchni jedna ze stron opada wyraźnie niżej, to najprawdopodobniej jest to efekt pękniętej sprężyny. Podczas jazdy samochodem z pękniętą sprężyną można zaobserwować:

  • Stukot i brzęczenie podczas jazdy na nierównościach
  • Charakterystyczny “strzelający” dźwięk wydobywający się z nadkola podczas skręcania (to zdanie nie łączy się z tym zdaniem tuż przed tymi elementami listy)
  • Ściąganie samochodu podczas jazdy i hamowania

O konieczności wymiany sprężyn świadczy również korozja widoczna na ich powierzchni. Osłona sprężyny zawieszenia może zostać uszkodzona w trakcie eksploatacji. W rezultacie sprężyna mająca kontakt z wilgocią zaczyna rdzewieć. Ogniska rdzy osłabiają sprężynę oraz obniżają jej sztywność, przez co nie może ona prawidłowo pełnić swojej funkcji

Wymiana sprężyn zawieszenia przedniego i tylnego w Krakowie – wymieniać razem czy osobno?

Sprężyny zawsze wymienia się parami, w obrębie tej samej osi. Wymiana sprężyn zawieszenia przedniego i tylnego osobno jest dopuszczalna. Jeżeli jednak zużyciu uległy dwie sprężyny po jednej stronie – przednia i tylna – należy wymienić wszystkie cztery. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeżeli jedna strona samochodu regularnie jest bardziej obciążana niż druga.

Wymiana sprężyn bez amortyzatorów jest możliwa, jeżeli amortyzatory nie są zużyte. Konieczny jest wówczas demontaż amortyzatorów. Dlatego warto wymieniać sprężyny razem z amortyzatorami, jeżeli ich sprawność jest widocznie obniżona. Dzięki temu nie trzeba ponosić kosztu wymiany samych amortyzatorów w niedalekiej przyszłości.

Wymiana sprężyn zawieszenia w Krakowie

Wymiana sprężyn zawieszenia w Krakowie w jednym z serwisów Nowakowski & Szymański, jest zawsze przeprowadzana zgodnie z procedurami producentów przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Zastosowanie profesjonalnych ściskaczy do sprężyn amortyzatora jest gwarancją, że element zostanie prawidłowo zdemontowany i zastąpiony nowym – bez ryzyka uszkodzenia pozostałych elementów pojazdu.

Sprawdź swój depozyt

facebook