www.oponyserwis.pl Usługi Inne Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów Kraków

Od sprawności reflektorów zależy komfort użytkowania samochodu oraz bezpieczeństwo na drodze. Światła umożliwiają jazdę w nocy oraz czynią pojazd bardziej widocznym. Z czasem jednak ich sprawność spada. Powierzchnia reflektorów niszczeje, przepuszczając coraz mniej światła. Również wewnętrzne podzespoły reflektorów, takie jak odbłyśniki czy kielichy lamp ulegają zniszczeniu i wypaleniu. Chcąc odzyskać pełnię możliwości świateł samochodowych, można przeprowadzić regenerację reflektorów. W Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański przyjmujemy reflektory do regeneracji. Regeneracja reflektorów pozwoli przywrócić sprawność świateł, które dzięki regeneracji mogą świecić nawet lepiej niż nowe zamienniki.

Regeneracja odbłyśników w Krakowie

Aby zregenerować odbłyśniki lamp, konieczny jest demontaż oraz otwarcie reflektorów. Dopiero po wyjęciu odbłyśnika można go poddać regeneracji. Regenerowany odbłyśnik jest oczyszczany ze starej warstwy zabezpieczającej. Jego powierzchnia jest wygładzana i pokrywana nową warstwą zabezpieczającą przed wysokimi temperaturami.

Większość oryginalnych lamp można bez problemów poddać regeneracji, jeżeli jest możliwość ich rozklejenia. W przypadku zamienników naprawa reflektorów nie zawsze jest możliwa. Żywotność odbłyśników szacuje się na około 200 tys. km. Oddając reflektory do regeneracji odbłyśników w naszych serwisach w Krakowie, można uniknąć konieczności stosowania zamienników w miejsce oryginalnych lamp.

Odnawianie kloszy reflektorów

Regeneracja lamp samochodowych obejmuje nie tylko wnętrze reflektorów. Również ich klosze ulegają zniszczeniu. Warunki, w których pracują reflektory, prowadzą do zmatowienia i zżółknięcia powierzchni kloszy. Wahania temperatury, deszcz, śnieg, czy wilgoć, ale również np. promienie słoneczne czy piasek, prowadzą do obniżenia przepuszczalności światła przez klosze. W efekcie wiązka światła wypuszczana przez reflektory jest dużo gorszej jakości i nie jest w stanie zapewnić tak dobrej widoczności, jak wcześniej.

Usunięcie zniszczonej warstwy powierzchni z kloszy reflektorów przywróci ich właściwości. Po usunięciu zniszczonej warstwy powierzchnia kloszy jest pokrywana preparatem przywracającym gładkość powierzchni. Dzięki temu naprawa lamp samochodowych w naszych serwisach w Krakowie pozwala odzyskać jasność reflektorów oraz usunąć zarysowania z ich powierzchni.

Naprawa lamp samochodowych w Krakowie

Zużycie lamp samochodowych dotyczy wszystkich pojazdów. W ciągu kilku lat poruszania się po drogach powierzchnia reflektorów może ulec zniszczeniu. Dlatego naprawa lamp samochodowych może być konieczna nie tylko w starszych pojazdach, ale również we względnie nowych, kilkuletnich samochodach. Regeneracja reflektorów w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie przywróci skuteczność oświetlenia w każdym przypadku.

Sprawdź swój depozyt

facebook