Wulkanizacja Kraków

Uszkodzenie opony nie musi od razu oznaczać, że nadaje się ona wyłącznie do utylizacji. W wielu przypadkach pęknięcia, przebicia czy odkształcenia są możliwe do usunięcia. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie zapewniają skuteczną i szybką naprawę opon, wykonaną przez profesjonalistów, z użyciem narzędzi najwyższej jakości.

Wulkanizacja opon – różne metody dla odmiennych uszkodzeń

Wulkanizacja na zimno, zwana również chemiczną, jest szybką metodą na załatanie niewielkiej szczeliny na powierzchni bieżnika. Stosowana jest przy przebiciu czoła opony na skutek najechania na ostro zakończony przedmiot jak np. gwóźdź. Odpowiedni wypełniacz chemiczny pozwala uszczelnić oponę, dzięki czemu może ona służyć przez kolejne kilkanaście miesięcy.

Wulkanizacja na gorąco to starsza metoda naprawy ogumienia niż wulkanizacja chemiczna. Wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, z których korzystają nasi wulkanizatorzy podczas naprawy na gorąco. Umożliwia naprawę większych uszkodzeń, również na ścianach bocznych opony. Polega na odtworzeniu uszkodzonego elementu opony. W tym celu wykorzystuje się specjalnie przygotowaną mieszankę, która jest zaoferować właściwości bardzo zbliżone do oryginalnie zastosowanej gumy. Wulkanizacja na gorąco to metoda, która pozwoli przywrócić sprawność ogumienia na długi czas.

Naprawa opon w Krakowie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy na temat opon nasi wulkanizatorzy w Krakowie są w stanie dobrać najlepszą metodę naprawy ogumienia. Po zapoznaniu się uszkodzoną oponą doskonale wiedzą, czy w tym wypadku należy zastosować wulkanizację na zimno, czy na gorąco.

Serwisy wulkanizacyjne Nowakowski & Szymański w Krakowie to gwarancja profesjonalnie wykonanej naprawy ogumienia, która pozwoli uniknąć konieczności przedwczesnego zakupu kolejnych opon. Po zweryfikowaniu czy uszkodzona opona nadaje się do naprawy, możemy przywrócić jej sprawność, dzięki czemu będzie w stanie dalej służyć kierowcy i pokonywać kolejne kilometry.

Należy pamiętać, że nie każde uszkodzenie na powierzchni opony da się naprawić. W niektórych przypadkach jest to nie tylko nieopłacalne, ale również niebezpieczne. Nasz serwis wykonuje usługi wulkanizacyjne wyłącznie w sytuacjach, które pozwolą odzyskać całkowitą użyteczność ogumienia, aby jazda była w pełni bezpieczna.

Sprawdź swój depozyt

facebook