www.oponyserwis.pl Usługi Zawieszenie, amortyzatory Wymiana łącznika stabilizatora

Wymiana łącznika stabilizatora Kraków

Łącznik stabilizatora jest elementem zawieszenia, który łączy stabilizator z wahaczem lub kolumną zawieszenia. Od sprawności łącznika stabilizatora zależy zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Zużycie tego podzespołu powoduje również przyspieszoną eksploatację innych elementów zawieszenia. Wymiana łącznika stabilizatora w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański pozwoli zachować sprawność zawieszenia.

Za co odpowiada łącznik stabilizatora?

Łącznik stabilizatora przenosi na stabilizator siły, powstające podczas jazdy w zakrętach. Przeguby kulowe osłonięte gumą tłumią drgania i minimalizują wychylenia. W rezultacie samochód może zachować stabilność podczas jazdy. Łącznik stabilizatora sprawia, że wszystkie koła przylegają odpowiednią powierzchnią do drogi podczas pokonywania zakrętów.

Łącznik stabilizatora – objawy zużycia

Objawy zużytego łącznika stabilizatora są zauważalne podczas jazdy. Nasilają się w trakcie przemieszczania się z niską prędkością po nierównej nawierzchni. Uszkodzony element będzie wówczas źródłem irytujących dźwięków – stuków, pisków oraz skrzypienia.

Uszkodzony łącznik stabilizatora skutkuje pogorszeniem właściwości jezdnych samochodu. Luzy na łącznikach zakłócają pracę stabilizatorów, przez co obniża się stabilność prowadzenia samochodu.

Spadek stabilność prowadzenia przejawia się poprzez charakterystyczne myszkowanie, czyli nagłe i niekontrolowane zmiany toru jazdy w prawo lub w lewo. Objawy uszkodzonego łącznika stabilizatora są stopniowe i nasilają się z czasem. Dlatego mogą być trudne do rozpoznania we wstępnej fazie zużycia.

Wymiana łącznika stabilizatora w Krakowie

Aby dokonać wymiany łącznika stabilizatora na czas i ochronić się przed dodatkowymi kosztami spowodowanymi nadmiernym zużyciem pozostałych elementów zawieszenia, warto regularnie kontrolować stan łącznika. Jak sprawdzić łącznik stabilizatora? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan gumowych łączników. Wgniecenia i pęknięcia na ich powierzchni świadczą o konieczności wymiany elementu na nowy.

To kiedy wymienić łącznik stabilizatora zależne jest od warunków, w jakich użytkowany jest samochód. Częsta jazda po nierównej nawierzchni przyspieszy zużycie elementu. Gumowe osłony na przeguby niszczeją również, gdy auto nie jest eksploatowane intensywnie. Wahania temperatury, deszcz, śnieg czy sól drogowa powodują degradację gumy, przez co przeguby nie mają odpowiedniej ochrony i zużywają się szybciej.

Wymiana łącznika stabilizatora w Krakowie, w jednym z serwisów Nowakowski & Szymański pozwoli przywrócić stabilność prowadzenia i bezpieczeństwo jazdy. Ochroni również przed niepotrzebnymi wydatkami, spowodowanymi jazdą z uszkodzonymi łącznikami stabilizatorów.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne