Wymiana świec zapłonowych Kraków

Świece zapłonowe inicjują zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w silnikach benzynowych. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa praca jednostki. Z uwagi na wysoką temperaturę oraz ciśnienie, w jakich pracują świece, z czasem ulegają one zużyciu. Na żywotność świec wpływa również jakość tankowanego paliwa. Wymiana zużytych świec zapłonowych w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest sposobem na przywrócenie sprawności układu zapłonowego. Przełoży się to na właściwą pracę jednostki oraz komfort użytkowania samochodu.

Objawy zużytych świec zapłonowych

Zużyte świece zapłonowe są źródłem objawów, które wprawiony kierowca powinien zauważyć bez problemu. Przede wszystkim silnik nie będzie pracował równo. Wyraźnie odczuwalne będzie szarpanie. Obniży się również moc silnika, co będzie doskonale widoczne w trakcie dynamicznego przyspieszania np. w trakcie manewru wyprzedzania. Oprócz tego wymiana świec zapłonowych może być konieczna w sytuacji, gdy pojawiają się problemy z uruchomieniem jednostki. Po zauważeniu powyższych objawów warto umówić się na wizytę w naszym serwisie w Krakowie.

Co ile kilometrów wymieniać świece zapłonowe?

Regularna wymiana świec zapłonowych pozwoli uniknąć problemów wynikających z ich nieprawidłowego działania. Najlepiej stosować się do zaleceń producenta samochodu. Interwały wymiany świec są zależne od pojazdu i zastosowanych w nim rozwiązań. Dystans, po którym należy wymienić świece zapłonowe to najczęściej około 30 tys. km.

Zaawansowane rozwiązania stosowane w nowoczesnych samochodach sprawiają, że w niektórych przypadkach wymiana może być przeprowadzana nawet co około 100 tys. km. Szczególną troską należy obejmować świece zapłonowe w silnikach zasilanych LPG. W tym wypadku należy skrócić interwał wymiany do nawet 10-15 tys. km.

Wymiana świec zapłonowych w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługę wymiany świec zapłonowych. Nasi pracownicy przeprowadzają diagnozę stanu świec, pomogą w doborze nowych, oraz wykonają wszystkie prace zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu zapłon mieszanki będzie odbywał się w sposób prawidłowy, co przełoży się na sprawność silnika, oraz obniży ryzyko wystąpienia problemów z jego uruchomieniem.

Sprawdź swój depozyt

facebook