Wymiana łożyska w kole Kraków

Łożysko w kole to nierozbieralny element zawieszenia. W przypadku zużycia tego podzespołu nie ma możliwości naprawy – konieczna jest wymiana. Jazda z uszkodzonym łożyskiem jest nie tylko niekomfortowa, ale również niebezpieczna. W skrajnym przypadku dochodzi nawet do całkowitego zablokowania koła. Wymiana łożyska w kole w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański przywróci sprawność układu i pozwoli na dalszą eksploatację samochodu.

Objawy uszkodzonego łożyska koła przedniego lub tylnego

Jazda z uszkodzonym łożyskiem w kole, niezależnie czy awaria pojawiła się na przedniej, czy tylnej osi, jest bardzo niekomfortowa. Uszkodzone łożysko w kole daje objawy, wśród których zdecydowanie najbardziej widoczny jest znaczny hałas. Huczenie i stukot jest wówczas mocno słyszalny w kabinie. Na kole z uszkodzonym łożyskiem da się również wyczuć widoczny luz.

Hałas może równomiernie rozchodzić się po karoserii, dlatego w niektórych przypadkach pojawiają się trudności z określeniem, które łożysko uległo awarii. W takiej sytuacji konieczne będzie podniesienie samochodu i sprawdzenie, na którym kole występują luzy.

Wymiana łożyska w kole tylnym lub przednim w Krakowie

Wymiana łożyska w kole tylnym, lub przednim, nie wiąże się z koniecznością wymiany elementu po drugiej stronie osi. Zaleca się jednak wykonywać wymianę parami, gdyż żywotność elementów jest podobna i awaria łożyska po jednej stronie zwiastuje rychłą konieczność wymiany po drugiej stronie osi.

Montaż łożyska może odbywać się na trzy sposoby, w zależności od tego, jakie rozwiązanie przewidział producent samochodu:

  • Łożysko jako samodzielny element wymienny (I generacja)
  • Łożysko zespolone z piastą (II generacja)
  • Łożysko zespolone z piastą i kołnierzem tarczy hamulcowej (III generacja)

W przypadku łożysk II i III generacji zawsze konieczna jest wymiana piasty – nie można wymieniać samego łożyska.

Wymiana łożyska w Krakowie

Wymiana łożyska w Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański zawsze odbywa się po zdiagnozowaniu, który element został uszkodzony. Serwis przeprowadzany jest w sposób profesjonalny, zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu nasze usługi pozwolą przywrócić sprawność samochodu i cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne