Wymiana półosi Kraków

Półoś to element układu napędowego, który przenosi napęd na koła. W zależności od konstrukcji pojazdu półoś może łączyć piastę koła ze skrzynią biegów lub mechanizmem różnicowym. Na półosi znajdują się dwa przeguby, które umożliwiają pracę zawieszenia na nierównościach. Pozwalają także na skręcanie przednich kół przy zachowaniu napędu. Nieustanna praca półosi podczas jazdy prowadzi do zużycia tego elementu. Wymiana półosi w naszych serwisach w Krakowie zapewni prawidłową pracę układu napędowego.

Objawy uszkodzonej półosi

Podczas jazdy samochodem z uszkodzoną półosią można odczuć charakterystyczne objawy. Wypracowane przeguby wpływają na zachowanie samochodu podczas prowadzenia. Jeżeli przy skręconych kołach da się usłyszeć metaliczne, stukające dźwięki, to ich źródłem jest przegub zewnętrzny. Mocne zużycie tego przegubu powoduje stukot nawet przy nieznacznie skręconych kołach.

Uszkodzenie przegubu wewnętrznego jest natomiast źródłem drgań przenoszących się na nadwozie pojazdu. Wibracje nasilają się podczas przyspieszania i nie są odczuwalne podczas pracy na biegu jałowym. Wymiana półosi w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli usunąć uciążliwe objawy awarii.

Wymiana półosi w Krakowie

Przeguby na półosi są zabezpieczone gumowymi osłonami. Z czasem osłony niszczeją, przez co nie są w stanie zapewnić ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Zanieczyszczenia dostające się do wnętrza przegubów w krótkim czasie doprowadzą do zniszczenia elementów półosi. Regeneracja półosi pozwala wymienić uszkodzone przeguby oraz osłony. W niektórych sytuacjach konieczna będzie wymiana półosi w całości.

Powodem awarii mogą być również uszkodzenia powstałe podczas gwałtownego ruszania przy skręconych kołach. Przeguby muszą wówczas przenosić znaczne obciążenia. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługi związane z wymianą przegubów oraz półosi. Nasi specjaliści przeprowadzą wymianę półosi umożliwiającą odzyskanie sprawności układu napędowego, a także bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Sprawdź swój depozyt

facebook