www.oponyserwis.pl Usługi Oleje i filtry Wymiana oleju w skrzyni automatycznej

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Kraków

Automatyczne skrzynie biegów wymagają większej uwagi użytkownika niż przekładnie manualne. Przede wszystkim wymiana oleju w skrzyni automatycznej musi być przeprowadzana częściej. W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie przeprowadzamy wymianę oleju w automacie zarówno metodą statyczną, jak i dynamiczną. Dzięki temu możemy dobrać rodzaj usługi do potrzeb i oczekiwań klientów.

Co ile wymieniać olej w skrzyni biegów automatycznej?

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów powinna być przeprowadzana regularnie, po przejechaniu odpowiedniego dystansu. W zależności od rodzaju przekładni, zalecane interwały wymiany mogą być różne. Niektórzy producenci zalecają wymianę co 60 tys. km., inni co około 30 tys. km. Można zatem uznać, że uniwersalną zasadą będzie wymiana co około 40 tys. km. Zdarza się, że pierwsza wymiana jest nieco bardziej odległa i powinna być przeprowadzona po około 80 tys. km.

Dynamiczna i statyczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w Krakowie

Dynamiczna wymiana oleju jest bardziej efektywnym sposobem, który pozwala zastąpić 100% zużytego oleju nowym. W przypadku wymiany statycznej – opartej na grawitacji – 30-60% starego oleju pozostanie w przekładni i wymiesza się z nowym. Dlatego, aby zapewnić skrzyni najlepsze warunki pracy, warto wybrać wymianę oleju metodą dynamiczną. Statyczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest dopuszczalna jedynie, gdy stary olej nie ma czarnej barwy oraz oznak przepalenia.

Dynamiczna wymiana oleju to metoda dostosowana do różnych rodzajów przekładni – hydrokinetycznych, dwusprzęgłowych czy bezstopniowych CVT. Specjalne urządzenie, przy pomocy którego przeprowadzana jest wymiana, zadba o to, aby nowy olej nie wymieszał się ze starym i został zastąpiony zgodnie z kierunkiem przepływu w danym typie przekładni.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie zawsze odbywa się zgodnie z zaleceniami producentów. Urządzenie do wymiany dynamicznej spełnia normy pozwalające zapewnić całkowitą i w pełni bezpieczną dla przekładni wymianę.

Sprawdź swój depozyt

facebook