www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Wymiana osuszacza klimatyzacji

Wymiana osuszacza klimatyzacji Kraków

Rolą osuszacza klimatyzacji jest usuwanie nadmiaru wilgoci z układu. Dzięki temu zabezpiecza on elementy układu klimatyzacji przed korozją. Obecność rdzy w układzie prowadzi do zanieczyszczenia nią czynnika chłodzącego. Skutkiem tego może być zablokowanie skraplacza klimatyzacji. Osuszacz filtruje również zanieczyszczenia dostające się do układu. Wymiana osuszacza klimatyzacji to czynność serwisowa, którą należy przeprowadzać regularnie. Decydując się na wykonanie jej w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie można być pewnym profesjonalizmu i jakości wykonania usługi.

Co ile wymieniać osuszacz klimatyzacji?

Profilaktyczna wymiana osuszacza klimatyzacji powinna być wykonywana co dwa lata. Można stosować się do tej zasady, gdy klimatyzacja nie wymaga naprawy. Kiedy jeszcze wymieniać osuszacz klimatyzacji? Jest to konieczne również przy każdym rozszczelnieniu układu np. podczas wymiany sprężarki klimatyzacji. Wynika to z faktu, iż filtr bardzo skutecznie pochłania wilgoć i natychmiast zaabsorbuje ją z otoczenia. Osuszacz zaczyna pochłaniać wilgoć od razu po rozpakowaniu. Dlatego należy wyjąć go z opakowania zabezpieczającego tuż przed zamontowaniem.

Wymiana osuszacza klimatyzacji w Krakowie

Wymiana osuszacza klimatyzacji naszych serwisach w Krakowie jest zawsze przeprowadzana zgodnie z wymaganymi procedurami. Niezależnie od tego, czy jest to wymiana okresowa, czy związana z innymi pracami w obrębie układu. Decydując się na wymianę osuszacza klimatyzacji w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie otrzymuje się nie tylko usługę wykonaną na najwyższym poziomie. Pomożemy również w doborze odpowiedniego modelu osuszacza dopasowanego do samochodu oraz podpowiemy, jak zadbać o układ klimatyzacji w samochodzie. Dzięki temu chłodzenie wnętrza pojazdu pozostanie efektywne i spełni swoją funkcję przez długi czas.

Sprawdź swój depozyt

facebook