www.oponyserwis.pl Usługi Opony Pompowanie koła azotem

Pompowanie koła azotem Kraków

W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie oferujemy pompowanie kół azotem. To rozwiązanie, które wywodzi się z wyścigów samochodowych i przekłada się na większe bezpieczeństwo jazdy, mniejsze ryzyko uszkodzenia kół oraz lepsze właściwości jezdne.

Co daje pompowanie kół azotem?

Wypełniając koła azotem, możemy spodziewać się wzrostu wytrzymałości kół i samych opon na uszkodzenia oraz odkształcenie. Azot skuteczniej usztywnia konstrukcję opony niż powietrze, jest również bardziej odporny na amplitudy temperatur – nie zmieni swojej objętości, nawet pomimo znacznych wahań temperatur w ciągu doby. Azot utrzymuje prawidłowe ciśnienie wewnątrz ogumienia nawet trzy razy dłużej niż powietrze.

Pokonywanie długich tras na kołach wypełnionych azotem wiąże się ze stabilniejszym ciśnieniem wewnątrz ogumienia oraz niższym ryzykiem przebicia opony podczas intensywnej eksploatacji. Czysty azot nie wchodzi w reakcję z metalem, dzięki czemu decydując się na pompowanie kół azotem, obniża się ryzyko uszkodzenia felgi.

Dlaczego warto pompować koła azotem w serwisie Nowakowski & Szymański w Krakowie?

Decydując się na napełnianie kół azotem w Krakowie, w serwisie Nowakowski & Szymański otrzymuje się nie tylko korzyści wynikające z właściwości azotu. Można być również pewnym profesjonalizmu naszych specjalistów, którzy sprawnie przeprowadzą usługę. Udzielą także niezbędnych informacji dotyczących eksploatacji pojazdu jeżdżącego na kołach wypełnionych azotem.

Napełnianie kół azotem w Krakowie – cena i oszczędności

W krakowskich serwisach Nowakowski & Szymański koszt pompowania koła azotem wynosi jedynie 5 zł za sztukę. Dla stałych klientów oferujemy tę usługę gratis.

Napełnianie kół azotem może w dłuższej perspektywie wiązać się z oszczędnościami. Jazda na kołach wypełnionych azotem skutkuje – przy zachowaniu tego samego stylu prowadzenia – niższym zużyciem paliwa niż w przypadku pompowania tlenem.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne