Wymiana amortyzatorów Kraków

Sprawne amortyzatory są konieczne nie tylko dla zachowania komfortu jazdy. Pełnią również istotną funkcję z punktu widzenia bezpieczeństwa. Nie tylko amortyzują nierówności na drodze, ale odpowiadają także za utrzymanie kontaktu kół z nawierzchnią. Ich praca wpływa na drogę hamowania i zachowanie samochodu podczas pokonywania zakrętów. Wymiana amortyzatorów w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański przyczyni się do utrzymania komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Wymiana amortyzatorów w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują kompleksową obsługę zawieszenia. W jej skład wchodzi również wymiana amortyzatorów. Jazda z niesprawnymi amortyzatorami może doprowadzić do niebezpiecznych zachowań pojazdu na drodze. Zużyte lub uszkodzone amortyzatory zwiększają ryzyko zerwania przyczepności z nawierzchnią. Jazda samochodem z uszkodzonymi amortyzatorami może doprowadzić nawet do utraty panowania nad kierownicą. Wizyta w naszych serwisach w Krakowie pozwoli skontrolować stan amortyzatorów. W razie konieczności wymiany nasi specjaliści przeprowadzą ją szybko i fachowo.

Zużyty amortyzator – objawy

Poruszając się na zużytych amortyzatorach, można zaobserwować kilka charakterystycznych objawów, które powinny być sygnałem do wizyty w serwisie. Symptomy te pojawiają się zazwyczaj niespodziewanie. Zużyty amortyzator daje objawy, które na początku nie są mocno odczuwalne. Nasilają się z czasem, dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu amortyzatorów. O ich zużyciu świadczą:

  • Kołysanie pojazdu na nierównościach
  • Mocno opadający przód samochodu podczas hamowania
  • Problemy z utrzymaniem kierunku jazdy
  • Wydłużona droga hamowania
  • Wycieki oleju z amortyzatorów
  • Stuki podczas pracy amortyzatora
  • Nierównomierne zużycie opon
  • Zakłócenia w pracy systemów bezpieczeństwa jak np. ABS czy ESP

Jazda z uszkodzonymi amortyzatorami może prowadzić również do przyspieszonego zużycia innych podzespołów samochodu. Dlatego nie należy odkładać wizyty w serwisie i jak najszybciej wymienić zużywające się amortyzatory, aby nie narażać się wyższe koszty naprawy. Wymiana amortyzatorów w naszym serwisie w Krakowie pomoże uniknąć szybszego zużycia pozostałych elementów zawieszenia i konieczności ich przedwczesnej wymiany.

Co ile należy wymieniać amortyzatory?

Aby nie doprowadzić do spadku właściwości jezdnych należy wymienić amortyzatory, zanim pojawią się niebezpieczne objawy. W tym celu należy regularnie kontrolować sprawność amortyzatorów. Jeżeli badanie wykaże, że ich sprawność spadła poniżej 40% należy dokonać wymiany. Za bardzo wysoką sprawność uznaje się wynik powyżej 75%. Sprawność zawierająca się w przedziale 40-75% również jest wystarczająca dla zachowania bezpieczeństwa jazdy. Jednak jeżeli różnica w sprawności pomiędzy amortyzatorami na jednej osi wynosi więcej niż 15%, również należy dokonać wymiany niezależnie od stanu każdego z nich.

Wymiana amortyzatorów z przodu i z tyłu – istotne informacje

Amortyzatory wymienia się parami. Serwis musi zawsze obejmować obydwa amortyzatory na tej samej osi. Jednak wymiana amortyzatorów przednich i tylnych może być przeprowadzana oddzielnie. Oczywiście, jeżeli jedna z osi wciąż wykorzystuje amortyzatory o odpowiednio wysokim poziomie sprawności. Wymieniając amortyzatory w jednym z serwisów Nowakowski & Szymański w Krakowie można być pewnym, że usługa zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami koniecznymi dla przywrócenia pełnego komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Sprawdź swój depozyt

facebook