www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Sprawdzanie szczelności klimatyzacji

Sprawdzanie szczelności klimatyzacji Kraków

Jedną z najczęstszych przyczyn niesprawnej klimatyzacji są nieszczelności w obiegu. Przez nieszczelności czynnik chłodzący wydostaje się na zewnątrz. Sprawdzanie szczelności klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie pozwoli szybko wskazać miejsca, przez które czynnik ucieka. Dzięki temu możemy sprawnie wyeliminować nieszczelności i przywrócić sprawność klimatyzacji.

Nieszczelna klimatyzacja – objawy

Po powstaniu nieszczelności w układzie klimatyzacji ilość czynnika z czasem spada. Początkowo nie wpływa to na działanie klimatyzacji, ale efektywność chłodzenia zacznie się w końcu obniżać. Sterowanie klimatyzacją pozostanie sprawne. Elementy takie jak sprężarka klimatyzacji wciąż będzie pracować, jednak z nawiewów wyleci jedynie ciepłe powietrze.

Podzespoły pracujące bez czynnika mogą jednak z czasem ulec awarii. Ich wymiana często wiąże się z dużymi wydatkami, które są konieczne, aby przywrócić sprawność klimatyzacji. Dlatego w przypadku obniżenia sprawności chłodzenia warto wykonać sprawdzanie szczelności klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie. Ta decyzja pozwoli uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Jak sprawdzić szczelność klimatyzacji

Sprawdzanie szczelności klimatyzacji powinno być wykonywane regularnie, podczas serwisu tego układu. W przeciwnym wypadku pieniądze wydane na napełnienie klimatyzacji mogą okazać się zmarnowane. Czynnik uleci przez nieszczelności, a klimatyzacja pozostanie niesprawna. W trakcie wymiany czynnika w układzie przez pewien czas panuje próżnia. Jeżeli próżnia nie utrzymuje się, to znaczy, że w układzie może być nieszczelność. Wówczas należy spryskać elementy układu odpowiednim środkiem, który ujawni nieszczelne punkty.

Sprawdzanie szczelności klimatyzacji w Krakowie

Sprawdzanie szczelności klimatyzacji w Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański, umożliwi prawidłowy serwis klimatyzacji. Dzięki temu można przywrócić sprawność układu, co w dłuższej perspektywie umożliwi nie tylko efektywne chłodzenie wnętrza pojazdu. Sprawdzanie szczelności klimatyzacji pozwoli również zapobiec uszkodzeniu podzespołów układu i ochronić się przed kosztami ich wymiany na nowe.

Sprawdź swój depozyt

facebook